Regionas

„Ramybės” galerijoje – Andriaus Zakarausko potėpių pasaulis

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2019-08-06


Palangoje įsikūrusi „Ramybės“ galerija kviečia į „The Rooster gallery” atstovaujamo tapytojo Andriaus Zakarausko personalinę parodą, kuri vyks rugpjūčio 8 – 29 dienomis (Vytauto g. 35, Palanga). Parodos atidarymas – šį trečiadienį, rugpjūčio 7 d., 18 val.

A. Zakarauskas savo kūryboje susitelkia ties santykiu tarp tapytojo ir tapybos. Jo paveiksluose, daugiausia portretuose ir daugiafigūrėse kompozicijose, jungiasi natūros (gamtos) ir miesto peizažo fragmentai, fiktyvūs reginiai ir abstrakčios detalės. Daugelio drobių pagrindinis veikėjas yra tapytojas. Jo buvimas jaučiamas net tada, kai jis tiesiogiai nepavaizduotas. Siužetą dažniausiai lemia tapytojo santykis su drobės paviršiumi, jo nuolatinės pastangos peržengti jo plokštumą, prasiskverbti pro ją, perverti ją. Tapytojas čia ne tik nutapo paveikslą, bet ir veikia kaip demiurgas: organizuoja tapybinę erdvę, suteikia formą ir reikšmę daiktams – kuria savo potėpių pasaulį.

Šioje parodoje menininkas pristatys 2014 – 2019 metų kūrinius, kuriuose jis pabrėžia tapymo proceso dvilypumą, atskleisdamas kūrybos veiksmo jusliškumą, fiziškumą ir sakralumą. Taip pat paliečiami susiję tapybos istorijos, menininko statuso, meno kūrinio kilmės klausimai. Šalia vyro tapytojo paveiksluose dažnai atsiranda moteris, įkūnijanti emocinius, romantiškus siužeto aspektus ir dramatiškas, monumentalias scenas papildanti lyriškumo, intymumo užuominomis.

INFORMACIJA

A. Zakarauskas (g. 1982) tapybą studijavo Vilniaus dailės akademijoje. Nuo 2004 m. dalyvauja grupinėse parodose Europoje, JAV, Azijoje; kūryba pristatoma prestižinėse galerijose ir šiuolaikinio meno mugėse. Nuo 2005 m. surengė individualių parodų Lietuvoje ir užsienyje. 2009 m. konkurso „Jaunojo tapytojo prizas“ laimėtojas. 2011 m. A. Zakarauskui skirta Lietuvos Respublikos kultūros ministerijos Jaunojo kūrėjo premija. Dailininko darbų yra įsigiję MO muziejus Vilniuje, Lewben Art Foundation, Ole Faarup kolekcija bei privatūs kolekcininkai. Nuo 2019 metų menininko kūrinys įtrauktas į Nacionalinės galerijos pastoviąją ekspoziciją.


2019-08-06

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Parama

Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

Paremti
Atviri dokumentai

VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

Su dokumentais galite susipažinti čia
Informacija

Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

Redakcijos adresas:
Tiltų g. 16 (4 aukštas)
Klaipėda, LT-91246
Tel. + 370 650 77550
el. paštas: info@atviraklaipeda.lt