Kriminalai ir nelaimės

Sukčiai nusitaikė į būsto nuomininkus

Palmira Martinkienė

Palmira Mart
2019-08-06


Iš policijos suvestinių nedingsta pranešimai apie į sukčių pinkles patekusius žmones. 

Policija įspėja, jog pastaruoju metu yra padaugėję su butų nuoma susijusių sukčiavimo atvejų.

Gyventojai interneto portaluose, socialiniuose tinkluose randa skelbimus, kad išnuomojami butai, susisiekia su tariamais nuomotojais, kurie prašo iš anksto pervesti nurodytą pinigų sumą. Banko pavedimus atlikę nukentėjusieji po to nebegali susisiekti su „nuomotojais“, o skelbimai iš portalų dingsta.

Štai pirmadienį 21 metų vaikinas policijai pranešė, kad socialiniame tinkle radęs skelbimą apie nuomojamą butą Klaipėdoje, Liepojos g. pervedė tariamam nuomotojui 200 eurų į nurodytą sąskaitą, bet šiuo metu jo rasti nebepavyksta.

Tai jau trečias iš eilės per pastarąsias dienas panašaus pobūdžio sukčiavimas, susijęs su butų nuoma.

Prieš tai nuo sukčių nukentėjo poilsio namuose Nidoje apartamentus išsinuomojęs vyras. Dar viena šeima tokiu pačiu būdu pinigus prarado, kai bandė išsinuomoti butą Palangoje, Žemaitės g.

Policija ragina atsargiai ieškoti patalpų būsto nuomai, ypač artėjant mokslo metams, kai į Klaipėdą suvažiuos būsimieji studentai. Jiems pareigūnai pataria pirmiausia susitikti su nuomotoju, apžiūrėti butą, įsitikinti, kad jis nuomojamas legaliai, sudaryti sutartį ir tik tuomet mokėti už jį suderėtą sumą.

Dar vienas 26 metų vaikinas nuo sukčiaus nukentėjo „tradiciniu” būdu. Rugpjūčio 2 d. jis Taikos pr. susitiko su nepažįstamu asmeniu, kuriam buvo sutaręs parduoti mobiliojo ryšio telefoną. Tariamas pirkėjas teigė neva jau pervedęs pinigus į nukentėjusiojo banko sąskaitą, tačiau lig šiol pinigų jis negavo. Vyrui padaryta 430 eurų žala.

Visais minėtais atvejais policijoje pradėti tyrimai dėl sukčiavimo.

 


Straipsnio vidus 10 pastraipa kompas

2019-08-06

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Parama

Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

Paremti
Atviri dokumentai

VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

Su dokumentais galite susipažinti čia
Informacija

Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

Redakcijos adresas:
Tiltų g. 16 (4 aukštas)
Klaipėda, LT-91246
Tel. + 370 650 77550
el. paštas: info@atviraklaipeda.lt