P0

Uostas ir jūra

Teismas nerado Eugenijaus Gentvilo kaltės (2)

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2019-08-07


Trečiadienio popietę Vilniaus apygardos teismas paskelbė, kad Uosto direkcijos, kai jai dar vadovavo  Arvydas Vaitkus inicijuotas ieškinys klaipėdiečiui Seimo nariui Eugenijui Gentvilui, prieš tai dirbusiam šios valstybinės įmonės vadovu, yra atmetamas.

Eriko Ovčarenkos nuotr.

„Baigėsi 3 metus vykęs politinis persekiojimas, kuris atėmė daug laiko, kainavo daug asmeninių lėšų ir kenkė mano, kaip politiko reputacijai. A. Vaitkus, tapęs socialdemokratų kandidatu į Seimą 2016 m., pateikė pretenziją dėl 2 mln. eurų tariamos žalos Uosto direkcijai. 2018 m. nusprendęs kandidatuoti į Klaipėdos merus su valstiečiais – žaliaisiais, pateikė ieškinį teismui“ – proceso eigą pranešime spaudai komentavo Liberalų sąjūdžio pirmininkas E. Gentvilas.

Teismas taip pat nusprendė, kad Uosto direkcija turi kompensuoti E. Gentvilo patirtas bylinėjimosi išlaidas.

„Šiais savo veiksmais A. Vaitkus pats padarė finansinę žalą Uosto direkcijai. Man bus kompensuota 18 300 eurų, Uosto direkcijos advokatų paslaugos kainavo 25 200 eurų ir dar uostas sumokėjo 11 000 eurų žyminio mokesčio. Taigi, valstybės įmonės vadovo politikavimas valstybei kainavo beveik 55 tūkstančius eurų“, – teigia E. Gentvilas.

Uosto direkcija iš E. Gentvilo siekė prisiteisti beveik 2 mln. eurų. Tokią žalą ji esą patyrė, kai laiku nesumokėjo dalies pinigų rangovams „Klaipėdos hidrotechnika“, „Strabag Wasserbau GmbH“ ir „Rohde Nielsen A/S“, o teismai dėl to priteisė sumokėti baudas, delspinigius, palūkanas ir bylinėjimosi išlaidas.

Ar Uosto direkcija skųs tokį sprendimą dar neaišku.

„Labai atsiprašome, tačiau negalime komentuoti ar vertinti teismo sprendimo, kol nesusipažinome su visa medžiaga”, – sakė Uosto direkcijos generalinio direktoriaus padėjėja ryšiams su visuomene Dovilė Ringis.


  2019-08-07

  2 komentarai “Teismas nerado Eugenijaus Gentvilo kaltės”

  1. Avatarz (IP: 86.100.19.29)

   idomu, kad direkcija dar nesusipazinusi su visa medziaga, o liberalai jau seniai susipazine ir paskelbe! 🙂

   • Avatar8 (IP: 85.232.134.106)

    Isvadą zino ir liberalai ir direkcija, nes teismas ta isvada paskelbe.

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3C, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt