Kriminalai ir nelaimės

Bandė nelegaliai įvežti per 2 mln. rublių

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2019-08-08


Muitinės kriminalinė taryba (MKT) praneša, jog sekmadienį Nidos posto pareigūnai sulaikė Rusijos pilietį, kuris nedeklaravęs bandė į mūsų šalį įvežti daugiau nei 2 mln. rublių (apie 29 tūkst. eurų).

Palmiros Mart nuotr.

Apie 15 val. Nidos kelio poste pareigūnai patikrino iš Rusijos į Lietuvą važiavusio Rusijos piliečio O. Y. lengvąjį automobilį, kuriame tarp vairuotojo asmeninių daiktų aptiko 2 mln. 110 tūkst. rublių (29 101 Eur). Verslo reikalais tranzitu per Lietuvą ketinęs vykti Rusijos pilietis tikino nežinojęs, kad atvykstant į Lietuvą iš trečiųjų šalių reikia deklaruoti didesnę nei 10 tūkst. eurų sumą.

MKT Klaipėdos skyriuje dėl šio įvykio pradėtas ikiteisminis tyrimas, o Rusijos pilietis sulaikytas dviem paroms. Tyrimui vadovauja Klaipėdos apygardos prokuratūra.

Be to, skelbiama, jog šeštadienį Kybartų kelio poste buvo sulaikyta Lietuvos pilietė V. K.,  kuri pėsčiomis iš Rusijos Karaliaučiaus srities per sieną bandė pranešti nedeklaruotus 20 500 eurų.

INFORMACIJA

Per pirmą 2019 m. pusmetį į ES per Lietuvos sieną su trečiosiomis šalimis atvykę ar išvykę asmenys iš viso deklaravo 63 mln. eurų, buvo įforminta 1 119 deklaracijų. Šiemet iš viso jau pradėti trys ikiteisminiai tyrimai dėl grynųjų pinigų gabenimo pažeidimų, sulaikyta apie 77 tūkst. eurų (ar šią sumą atitinkanti kita valiuta).

Lietuvos muitinė vykdo grynųjų pinigų, įvežamų į ES ar išvežamų iš jos, kontrolę: per LR valstybės sieną su trečiosiomis šalimis vykstantis ir ne mažesnę kaip 10 tūkst. eurų sumą (arba ją atitinkančią sumą kita valiuta) gabenantis asmuo privalo ją raštu deklaruoti Lietuvos muitinės poste, per kurį jis atvyksta. Muitinės pareigūnams nustačius, kad asmuo gabena ne mažesnę kaip 10 tūkst. eurų sumą ir jos nedeklaruoja arba deklaruoja neteisingai, rasti grynieji pinigai sulaikomi.


2019-08-08

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Parama

Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

Paremti
Atviri dokumentai

VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

Su dokumentais galite susipažinti čia
Informacija

Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

Redakcijos adresas:
Tiltų g. 16 (4 aukštas)
Klaipėda, LT-91246
Tel. + 370 650 77550
el. paštas: info@atviraklaipeda.lt