P0

Verslas

Ir IKI atsisako plastiko

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2019-08-08


Prekybos tinklas IKI  praneša nebeprekiausiantis vienkartiniais plastikiniais indais bei plastikiniais šiaudeliais – turimus šių prekių kiekius išpardavus, jų parduotuvėse artimiausiu metu nebeliks visiškai

Pasak prekybos tinklo IKI komunikacijos vadovės Bertos Čaikauskaitės, priemonių, kaip mažinti suvartojamo plastiko kiekius tiek įmonės viduje, tiek parduotuvėse, o kur įmanoma – jo visiškai atsisakyti, ieškoma nuolat.

Plastikinių vienkartinių gaminių netrukus nebeliks visose 229 IKI ir IKI EXPRESS parduotuvėse. Palmiros Mart nuotr.

„Atsisakome vienkartinių plastikinių indų ir šiaudelių, nes suprantame, kokį poveikį jų atliekos daro aplinkai. Tiesa, šiuo metu kai kuriose parduotuvėse vis dar išparduodami likučiai, tačiau naujų užsakymų daugiau nebevykdome ir su šia produkcija atsisveikiname. Pokyčius pajus visų Lietuvos miestų, kuriose veikia IKI parduotuvės, pirkėjai. Plastikinių vienkartinių gaminių netrukus nebeliks visose 229 IKI ir IKI EXPRESS parduotuvėse“, – pranešime  spaudai cituojama  B. Čaikauskaitė.

Jos teigimu, jau kurį laiką IKI parduotuvėse buvo galima rasti vienkartinių indų iš alternatyvių, aplinkai draugiškų žaliavų, o nuo šiol jų asortimentas pasipildė ir pirkėjams yra prieinamas visose parduotuvėse.

„Vienkartinių plastikinių indų ir šiaudelių asortimentas keičiamas alternatyviu – pirkėjams jau siūlome vienkartinius popierinius indus ir medinius įrankius. Kai kuriose parduotuvėse galima įsigyti ir vienkartinių indų, pagamintų iš cukranendrių. Analogų ieškome nuolat, todėl tikėtina, jog netolimoje ateityje jų asortimentas dar labiau plėsis“, – teigia IKI prekybos tinklo komunikacijos vadovė.

IKI primena, kad parduotuvių kasose parduodami jų logotipu ženklinti plastikiniai pirkinių maišeliai, kurie yra pagaminti iš IKI parduotuvėse surinkto ir išrūšiuoto, o vėliau 100 proc. perdirbto plastiko. Pirkėjams jie specialiai nėra siūlomi, todėl atitinkamai per pastaruosius metus stebimas jų pardavimo mažėjimas bei daugkartinių maišelių populiarumo augimas.

„Tai rodo augantį pirkėjų sąmoningumą ir besikeičiančius apsipirkimo įpročius. Stengiamės ir toliau nuosekliai vykdyti šiuos reikšmingus pokyčius viso prekybos tinklo mastu, edukuoti pirkėjus. Pavyzdžiui, jau ankščiau atsisakėme šviežios mėsos ir žuvies skyriuose naudojamų plastikinių pakuočių, o vietoj jų ėmėme naudoti rudą įvyniojamą popierių. Matome, kad pirkėjai šias priemones vertina itin palankiai“, – džiaugiasi IKI komunikacijos vadovė.


  2019-08-08

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3F, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt