P0

Sportas

Reikalauja vandens sportą reglamentuojančių taisyklių

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2019-08-08


Lietuvoje jėgos aitvarų, banglenčių, irklenčių sporto instruktoriai dirba be jokių sertifikacijų, teigia VšĮ „Spotas“ vadovas Girmantas Neniškis. Pasak jo, dauguma dirbančiųjų net neturi bazinių pirmosios pagalbos arba gelbėjimo vandenyje žinių, nes esą Lietuvoje jokios taisyklės neegzistuoja.

„Pirmaujame pagal nuskendusių žmonių skaičių, tad turime daryti viską, kad žmonių švietimas apie saugumą vandenyje būtų prioritetas“, – susitikime su Klaipėdos rajono savivaldybės vadovais kalbėjo G. Neniškis.

G. Neniškio teigimu, Lietuvoje jėgos aitvarų, banglenčių, irklenčių sporto instruktoriai dirba be jokių sertifikatų. Palmiros Mart nuotr.

Klaipėdos rajono savivaldybė praneša, jog šią savaitę vykusio susitikimo metu buvo diskutuota dėl banglenčių sporto infrastruktūros plėtros bei žvejų uostelio Karklėje įrengimo galimybių.

G. Neniškis rajono vadovams pristatė savo veiklą.

„Prieš 10 metų pirmą kartą žmonėms pasakėme, kad Lietuvoje yra bangų ir čia galima plaukioti banglentėmis. Turiu daugiau nei 20 metų vandens sporto karjerą, ne kartą esu tapęs Lietuvos čempionu, dirbau Brazilijoje, Meksikoje. Esu vienas iš Lietuvos bangų sporto asociacijos steigėjų“,  – pasakojo „Spotas“ vadovas. Jis džiaugėsi, kad banglenčių sportas sulaukė ir olimpinio pripažinimo – 2020 m. ši sporto šaka debiutuoja olimpiadoje.

Pasak G. Neniškio, yra ir ką tobulinti – reikalingas aiškus vandens sporto Lietuvoje reglamentavimas. Jis teigė esąs pasiruošęs skirti laiko ir padėti parengti  vandens sporto šakas reglamentuojančias taisykles.

Klaipėdos rajono savivaldybės vadovai pritarė, kad taisyklių parengimas – svarbus klausimas, tad jį pažadėta aptarti su vidaus reikalų ministerija.

Vandens sporto entuziastas Klaipėdos rajono vaikus pakvietė į kitą savaitę Melnragėje prasidėsiančią nemokamą stovyklą „Surf Camp“ bei į rugpjūčio 23–25 d. Melnragėje varžybų formatu vykstančią banglenčių mokyklą „Talentų iššūkis“, taip pat planuojama stovykla autizmo spektro sutrikimą turintiems vaikams.

Daugiau informacijos apie stovyklas vaikams – čia.


  2019-08-08

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt