P0

Uostas ir jūra

Liepą SGD terminalas užtikrino visą šalies dujų poreikį

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2019-08-09


Liepą, kai dėl Baltarusijoje tris savaites vykusių dujotiekio remonto darbų dujos iš šios šalies nebuvo tiekiamos, Klaipėdos suskystintųjų gamtinių dujų (SGD) terminalas užtikrino jų tiekimą Lietuvos ir kaimyninių šalių naudotojams.

Martyno Vainoriaus nuotr.

Anot terminalo valdytojos AB „Klaipėdos nafta” (KN) pranešimo, šis faktorius ir palanki situacija tarptautinėse dujų rinkose lėmė itin intensyvią ir efektyvią SGD terminalo veiklą. Jame liepą buvo išdujinta beveik 2,2 TWh dujų – 2,7 karto daugiau nei tą patį mėnesį prieš metus. SGD terminalas produktyvumu pasižymėjo ir krovos srityje – liepos mėnesį priimti 3 didieji dujovežiai, kurie atgabeno apie 411 tūkst. kub. m SGD bei 4 mažieji dujovežiai, atgabenę apie 38 tūkst. kub. m SGD. Liepą taip pat įvykdytos dvi SGD perkrovos operacijos, kurių apimtis siekė apie 7,4 tūkst. kub. m.

Kaip ir ankstesniais mėnesiais, dujomis buvo aprūpinti ne tik Lietuvos vartotojai, tačiau ir kitos Baltijos šalys, kadangi terminale per liepą išdujinta 1,5 karto daugiau dujų nei sunaudojama Lietuvoje. Didžioji dalis dujų – 91 proc. – į Klaipėdos SGD terminalą buvo atgabentos iš Norvegijoje esančios dujų skystinimo gamyklos.

„Tarptautinėse rinkose išliekanti palanki situacija augina Klaipėdos SGD terminalo paslaugų paklausą. Patikimai, intensyviai ir efektyviai veikiantis terminalas liepą ne tik užtikrino Lietuvos energetinį saugumą, bet ir didino potencialių terminalo naudotojų susidomėjimą galimomis naujomis verslo galimybėmis. Gerus rodiklius tikimės išlaikyti iki šių metų pabaigos – terminalo naudotojai aktyviai rezervuoja terminalo pajėgumus ir kitiems dujų metams – jau patvirtinti didžiųjų dujovežių atvykimai visais žiemos mėnesiais“, – pranešime spaudai cituojamas KN Klaipėdos SGD tarnybos vadovas Arūnas Molis.

Uosto vidus kompas

Rugpjūtį SGD terminale planuojama priimti vieną didįjį ir tris mažuosius dujovežius, taip pat planuojamos dvi SGD perkrovos operacijos. Taip pat numatoma, kad rugpjūčio pabaigoje į Klaipėdą jau 6-ąjį kartą atvyks didžiausias pasaulyje SGD transportavimo ir bunkeriavimo laivas „Kairos“, kurio 10 proc. frachtavimo sutartyje KN turėtų akcijų nuo rugsėjo 30 d. pagal balandžio pradžioje priimtą susitarimą bus perduota Vokietijos bendrovei „Nauticor“.

Panašiu metu vyks ir 100-oji laivas-laivas tipo SGD perkrovos operacija Klaipėdos SGD terminale.

2019 m. pirmąjį pusmetį KN SGD išdujinimas ir perkrova Klaipėdos SGD terminale siekė 6,4 mln. MWh (2018 m. liepos-gruodžio mėn. 4,7 mln. MWh, 2018 m. pirmąjį pusmetį 4,5 mln. MWh).

Klaipėdos SGD terminale teikiamomis išdujinimo paslaugomis naudojasi UAB „Lietuvos energijos tiekimas“, AB „Achema“, nuo gegužės – UAB „Imlitex“.


2019-08-09

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Parama

Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

Paremti
Atviri dokumentai

VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

Su dokumentais galite susipažinti čia
Informacija

Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

Redakcijos adresas:
Tiltų g. 16 (4 aukštas)
Klaipėda, LT-91246
Tel. + 370 650 77550
el. paštas: info@atviraklaipeda.lt