P0

Regionas

Brigados „Žemaitija“ kariai vyks į pratybas

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2019-08-11


Rugpjūčio 12–22 dienomis Generolo Silvestro Žukausko poligone (Pabradėje) vyks Klaipėdoje įsikūrusios Motorizuotosios pėstininkų brigados „Žemaitija“ organizuojamos pratybos „Budrus Grifonas 2019“. Pratybose dalyvaus daugiau kaip 1000 karių, kurių didžiąją dalį sudarys MPB „Žemaitija“ vienetų kariai, Baltijos bataliono kuopa ir uostamiestyje šiuo metu įsikūręs Portugalijos rotacinių pajėgų kontingentas.

Lauros Jokšaitės nuotr.

Pagrindinis pratybų tikslas – treniruoti ir įvertinti Lietuvos kontingentą Baltijos bataliono sudėtyje, taip pat treniruoti MPB „Žemaitija“ vienetus planuoti ir vykdyti gynybines operacijas bei įvertinti šiai brigadai priskirtų Generolo Motiejaus Pečiulionio artilerijos, Kunigaikščio Margirio pėstininkų batalionų ir prieštankinės kuopos nuolatinės privalomosios pradinės karo tarnybos karių per 9 tarnybos mėnesius įgytą karinį pasirengimą. Anot Krašto apsaugos ministerijos pranešimo, bendros pratybos su Baltijos batalionu ir Portugalijos rotacinių pajėgų kontingentu sudarys geresnes sąlygas efektyviai vykdyti bendras užduotis taip gerinant sąveiką tarp sąjungininkų.

Paskutiniame pratybų etape bus vykdomas kovinis šaudymas iš skirtingų ginklų sistemų, naudojamų Lietuvos ir Portugalijos karių.

„Skirtingiems kariniams vienetams vykdant kovinį šaudymą skirtingomis sistemomis vienu metu, būtini ne tik geri individualūs ir komandiniai įgūdžiai, bet ir užtikrinta koordinacija tarp padalinių. Tokia dinamiška pratybų aplinka padės įvertinti Baltijos bataliono bei tarnybą baigiančius NPPKT karius ir bus naudinga patirtis į savo dalinius grįšiantiems profesinės karo tarnybos kariams”, – rašoma pranešime.

INFORMACIJA

Baltijos batalionas yra trijų Baltijos šalių (Latvijos, Estijos ir Lietuvos) ginkluotujų pajėgų projektas. Šį junginį Baltijos valstybės yra skyrusios budėti NATO greitojo reagavimo pajėgose (angl. NATO Response Force – NRF). Trišalio Baltijos bataliono uždavinys – pasirengti NATO greitojo reagavimo pajėgų budėjimui ir išlaikyti numatytą parengties lygį 2020 metais.

Į Baltijos batalioną, kuriam vadovauja ir didžiąją dalį sudaro Latvijos pirmasis mechanizuotasis batalionas, Lietuvos kariuomenė skiria Motorizuotosios pėstininkų brigados „Žemaitija“ Lietuvos Didžiojo kunigaikščio Kęstučio bataliono pagrindu sudarytą štabo elementą, Lietuvos Didžiojo kunigaikščio Butigeidžio dragūnų bataliono būriu sustiprintą LDK KMPB I pėstininkų kuopą, kartu su ginklų būriu, logistinės paramos ir Karo medicinos tarnybos elementais bei Oro atakos valdymo grupę (angl. Tactical Air Control Party/Post – TACP) iš Brigados generolo Motiejaus Pečiulionio artilerijos bataliono.


2019-08-11

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Parama

Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

Paremti
Atviri dokumentai

VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

Su dokumentais galite susipažinti čia
Informacija

Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

Redakcijos adresas:
Bangų g. 5A (3 aukštas)
Klaipėda, LT-91250
Tel. + 370 650 77550
el. paštas: info@atviraklaipeda.lt