P0

Nuomonės

„McDonald’s” VS Matijošaitis (1)

Renaldas Kulikauskas, Klaipėdos bendruomenių asociacijos pirmininkas
2019-08-11


„McDonald’s” restoranuose mūsų šeima lankosi retai. Ne todėl, kad neskanu. Todėl, kad aiškindamas savo vaikui apie sveiko maisto svarbą, stengiuosi ir pavyzdžiu tvirtinti žodžius. Ir žinot ką – tai veikia. Mūsų bernelis į tą įstaigą net pasiūlius neina. Kita vertus, į turbūt panašios vertės daiktus darantį „Subway” važiuojame vos ne kas savaitgalį. Bet čia ne apie tai, kokie mes nenuoseklūs auklėjime tėvai 🙂

unsplash.com nuotr.

Kauno mero Visvaldo Matijošaičio šeimos verslo UAB „Amber Food“ valdomuose restoranuose „Katpėdėlė”, „Charlie Pizza”, „Carskoje Selo”, „Manami”, blyninėse „La Crepe” bei tik Klaipėdoje įsikūrusiuose „Beer Garden” ir laive-restorane „DAS BOOT” lankomės taip pat retai. Ir ne todėl, kad yra daug vietų, kur skaniau ir tarakonų mažiau. Todėl, kad jau senai pasirinkau poziciją neprisidėti prie pelno bičo, kuris viešai abejojo, kad nepilnamečio tvirkinimas Lietuvoje yra bėda, kuris, vengdamas šiek tiek didesnių mokesčių Lietuvoje, savo ferarius registravo Estijoje ir kurio krabų lazdelių biznis Rusijoje dar neseniai užėmė 40 proc. visos sušimi rinkos. Gal paranoja, bet kad Putinas leido tiek pasiekti ir nepaims nieko mainais, netikiu.

Kodėl šiandien lyginu šiuos du tinklus? „Verslo žinios” paskelbė daugiausiai mokesčių Lietuvoje per šių metų pusmetį sumokėjusių maitinimo įstaigų TOP 30. Būtent „McDonald‘s” ir Matijošaičio maitinimo verslai pirmauja.

Pirmoje vietoje sąraše – „McDonald‘s” greitojo maitinimo restoranų valdytoja UAB „Premier Restaurants“, sumokėjusi 3,3 mln. Eur. Antroje vietoje – „Katpėdėlės“, „Charlie Pizza“ ir „La Crepe“ tinklų valdytoja UAB „Amber Food“, I pusmetį įmokėjusi 2,1 mln. Eur mokesčių.

Nežinau, kiek čia užsienio kapitalo į Lietuvą atsivežta skaidrių santykių su tiekėjais, darbuotojais ir požiūrio į mokesčių mokėjimą politika prisidėjo prie to, kad 14 restoranų Lietuvoje turintis „McDonald’s” atstovas sumokėjo daugiau mokesčių nei V. Matijošaičio valdoma įmonė, valdanti net 4 kartus daugiau – 55 maitinimo įstaigas. Pajamos abiejų tinklų, skelbiamos už pernai metus, panašios – atitinkamai 26,9 ir 27,6 mln. Eur.

Paaiškinimų rasite įvairių, nuspręsite patys, kurie tikri, bet negalintys atsispirti „McDonald’s” monams galės turėti dar vieną pasiteisinimą – remiu skaidrų verslą.

Jei yra galimybė rinktis pirkti ten, kur nuo gautų pajamų bus sumokėti mokesčiai, iš kurių išlaikomi visų mūsų švietimo, sveikatos priežiūros, socialinės apsaugos, valstybės valdymo, viešosios tvarkos ir krašto apsaugos poreikiai, reikia pirkti, kur tas mokestinis prisidėjimas bus didesnis.

Ar Lietuvos verslo akcininkai pajėgūs prisidėti ir daugiau, spręskite patys.


„Jei mokesčių sistema yra neteisinga, ji generuoja nuostolius, šie kaupiasi ir griauna visuomenę iš vidaus, todėl teisingiausias kelias yra ryžtingai transformuoti sistemą. Nes vis tiek akivaizdu, kad politikai, esantys valdžioje, perrenkami labai retai. Todėl aš vadovavausi principu, kad jei darysiu būtinas, ryžtingas reformas ir jos nespės smarkiai pagerinti žmonių gyvenimo, manęs neperrinks, tačiau jei nieko nedarysiu, manęs neperrinks tikrai. Tad aš dariau reformas.” (Buvęs Švedijos ministras pirmininkas Göran Persson). 

NUORODOS

https://www.vz.lt/paslaugos/2019/08/03/top-30-restoranu-sumokejusiu-daugiausiai-mokesciu

http://www.mcd.lt/find-restaurants

https://www.charliepizza.lt/lt/info/apie-amber-food-5

https://www.delfi.lt/video/aktualijos/kitokiu-pasikalbejimu-su-kauno-meru-v-matijosaiciu-akimirkos-n-18.d?id=68465490# (žiūrėti nuo 1:13:08)

https://www.vz.lt/finansai-apskaita/2019/03/13/lietuvos-imones-pernaiuzdirbo-59-mlrd-eur-pelno?fbclid=IwAR04WKCZqjg9rHF2Id9rl4NovdXxixKMZsq1fZSzbB69V_6E-klitty4u6s


  2019-08-11

  Vienas komentaras apie “„McDonald’s” VS Matijošaitis”

  1. AvatarKad (IP: 78.57.214.60)

   Visur tarakonai, neįmanoma… Fui

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3C, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt