P0

Fotoreportažai, Svarbu, Veidai

Su Klaipėdos Marijos Taikos Karalienės bažnyčia atsisveikina praturtėjęs

Martynas Vainorius

Martynas Vainorius
2019-08-11


15 metų ir dvi dienas Klaipėdos Marijos Taikos Karalienės bažnyčios klebono pareigas ėjęs Vilius Viktoravičius sekmadienį atsisveikino su savo parapija – vidurdienį buvo surengtos iškilmingos padėkos šv. Mišios už jo tarnystę šiai parapijai ir bendruomenei.

Vyskupas V. Viktoravičių perkėlė į Telšius eiti vyskupo generalvikaro pareigas. Jos, beje, buvo jau paskirtos prieš pusantrų metų, bet klebonas sakė iki šiol jų tinkamai nevykdęs.

Kunigas šioje uostamiesčio parapijoje išdirbo dvi kadencijas, o po tokio laikotarpio paprastai vyskupai ir vykdo rotaciją.

Netrumpame savo pamoksle, kurio tema buvo žemiški ir dvasiški turtai, V. Viktoravičius paragino parapijonis suremti pečius, kad jo įpėdiniui nebūtų itin sunkūs buitiniai reikalai, nes „reikia parapijos namų, parapijos salės”.

„Galėčiau pasakyti vienu sakiniu tai, ką šiandien tiek ilgai kalbėjau – ačiū visiems, ačiū šitai bendruomenei, parapijai, nes atvykęs į Klaipėdą pradėjau jaustis turtingu. Jūs esate lobis, nuostabiausias dalykas, patirtas Klaipėdoje”, – sakė V. Viktoravičius.

Martyno Vainoriaus nuotr.

Su klebonu atsisveikinti atvyko ir miesto vadovai, o norintieji asmeniškai palinkėti sėkmės ir atsisveikinti su klebonu po mišių turėjo stovėti ilgoje eilėje.

V. Viktoravičius nuo šiol dar eis ir Kunigų seminarijos propedeutinio (paruošiamojo) kurso vadovo pareigas. Jo atsakomybė bus supažindinti seminaristus su drausme, pamaldumo formomis ir pan.

Buvęs klebonas kol kas turėtų dažnai sugrįžti į uostamiestį, nes dar mažiausiai metus liks Klaipėdos apskrities policijos kapelionu.

Marijos Taikos Karalienės parapijoje Vilių Viktoravičių pakeis kunigas Mindaugas Šlaustas. Jis į Klaipėdą atvyks iš Vilniaus, kur dirbo Vatikano diplomatinėje atstovybėje nuncijaus sekretoriumi.

Klaipėdos dekanu vyskupas paskyrė šv. Kazimiero parapijos kleboną Rolandą Karpavičių.

Mato Mačiulskio fotoreportažas


  2019-08-11

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt