P0

Fotoreportažai, Svarbu, Veidai

Su Klaipėdos Marijos Taikos Karalienės bažnyčia atsisveikina praturtėjęs

Avatar

Martynas Vainorius
2019-08-11


15 metų ir dvi dienas Klaipėdos Marijos Taikos Karalienės bažnyčios klebono pareigas ėjęs Vilius Viktoravičius sekmadienį atsisveikino su savo parapija – vidurdienį buvo surengtos iškilmingos padėkos šv. Mišios už jo tarnystę šiai parapijai ir bendruomenei.

Vyskupas V. Viktoravičių perkėlė į Telšius eiti vyskupo generalvikaro pareigas. Jos, beje, buvo jau paskirtos prieš pusantrų metų, bet klebonas sakė iki šiol jų tinkamai nevykdęs.

Kunigas šioje uostamiesčio parapijoje išdirbo dvi kadencijas, o po tokio laikotarpio paprastai vyskupai ir vykdo rotaciją.

Netrumpame savo pamoksle, kurio tema buvo žemiški ir dvasiški turtai, V. Viktoravičius paragino parapijonis suremti pečius, kad jo įpėdiniui nebūtų itin sunkūs buitiniai reikalai, nes „reikia parapijos namų, parapijos salės”.

„Galėčiau pasakyti vienu sakiniu tai, ką šiandien tiek ilgai kalbėjau – ačiū visiems, ačiū šitai bendruomenei, parapijai, nes atvykęs į Klaipėdą pradėjau jaustis turtingu. Jūs esate lobis, nuostabiausias dalykas, patirtas Klaipėdoje”, – sakė V. Viktoravičius.

Martyno Vainoriaus nuotr.

Su klebonu atsisveikinti atvyko ir miesto vadovai, o norintieji asmeniškai palinkėti sėkmės ir atsisveikinti su klebonu po mišių turėjo stovėti ilgoje eilėje.

V. Viktoravičius nuo šiol dar eis ir Kunigų seminarijos propedeutinio (paruošiamojo) kurso vadovo pareigas. Jo atsakomybė bus supažindinti seminaristus su drausme, pamaldumo formomis ir pan.

Buvęs klebonas kol kas turėtų dažnai sugrįžti į uostamiestį, nes dar mažiausiai metus liks Klaipėdos apskrities policijos kapelionu.

Marijos Taikos Karalienės parapijoje Vilių Viktoravičių pakeis kunigas Mindaugas Šlaustas. Jis į Klaipėdą atvyks iš Vilniaus, kur dirbo Vatikano diplomatinėje atstovybėje nuncijaus sekretoriumi.

Klaipėdos dekanu vyskupas paskyrė šv. Kazimiero parapijos kleboną Rolandą Karpavičių.

Mato Mačiulskio fotoreportažas

Straipsnio vidus 10 pastraipa kompas


2019-08-11

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Parama

Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

Paremti
Atviri dokumentai

VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

Su dokumentais galite susipažinti čia
Informacija

Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

Redakcijos adresas:
Tiltų g. 16 (4 aukštas)
Klaipėda, LT-91246
Tel. + 370 650 77550
el. paštas: info@atviraklaipeda.lt