P0

Politika, Svarbu

Dėl savivaldybės įmonių viešinimo sandorių kreipėsi į STT (15)

Avatar

Martynas Vainorius
2019-08-13


Klaipėdos miesto tarybos Kontrolės komiteto pirmininkė Ligita Girskienė kreipėsi į Specialiųjų tyrimų tarnybą (STT), kad ši patikrintų uostamiesčio savivaldybės valdomų bendrovių sandorius dėl viešinimo paslaugų su kitos savivaldybės įmonės Klaipėdos autobusų parkas (KAP) Bendrųjų reikalų skyriaus vadovo Virginijaus Bendiko valdoma įmone, kurios pagrindinė veikla – didmeninė prekyba variklinių transporto priemonių atsarginėms dalimis ir pagalbiniais reikmenimis.

Pats V. Bendikas sako, jog tokia informacija jam buvo naujiena ir neslepia nusistebėjimo dėl tokio kreipimosi, nes sandoriai sudaryti po viešųjų konkursų, o minėtoji įmonės veikla buvo tik pirminė. Viešaisiais ryšiais ji pradėjo užsiiminėti vėliau ir tai esą yra deklaravusi Mokesčių inspekcijai.

Vieno iš Klaipėdos autobusų parko vadovų Virginijaus Bendiko veikla viešųjų ryšių srityje sukėlė įtarimų miesto Tarybos Kontrolės komiteto pirmininkei. Ligitai Girskienei. Martyno Vainoriaus nuotr.
Mano, kad sandoriai – fiktyvūs

L. Girskienė kreipėsi į STT dėl keturių V. Bendiko valdomos UAB „Baltic rain“ sudarytų sutarčių. Trys iš jų sudarytos su Klaipėdos regiono atliekų tvarkymo centru (KRATC) dėl informacinės medžiagos ir skelbimų spausdinimo Klaipėdos miesto dienraščiuose ir interneto naujienų svetainėse, o viena su AB „Klaipėdos energija” dėl viešųjų ryšių paslaugų teikimo.

Bendra metinių (pirma sudaryta 2017 m. spalį) su KRATC sudarytų sutarčių vertė – 186 tūkst. eurų. Su „Klaipėdos energija” pernai sudarytos, iki šių metų kovo pabaigos galiojusios sutarties vertė – 17 908 Eur. Daugiau jokių viešųjų pirkimų konkursų nuo 2015 m. įmonė nėra laimėjusi.

L. Girskienė savo prašyme STT akcentuoja, kad „Baltic rain“ įmonės veikla – autoservisų (Registrų centre nurodyta – variklinių transporto priemonių atsarginių dalių ir pagalbinių reikmenų didmeninė prekyba).

„Įtarimų kelia tai, kad Klaipėdos miesto savivaldybės įmonės samdo tarpininką, kuris talpina skelbimus dienraščiuose „Klaipėda” bei „Vakarų ekspresas” ir jam už šias paslaugas mokama 186 066 Eurų. Pažymėtina, kad tiek UAB „Klaipėdos regiono atliekų tvarkymo centras”, tiek AB „Klaipėdos energija” viešinimo paslaugas perka iš UAB „RSV Projektai”, kuri ir turėtų užsiimti informacijos talpinimu minėtuose dienraščiuose bei internetiniuose portaluose”, – rašo  L. Girskienė.

Jos minima UAB „RSV projektai” (savininkas Arūnas Liubinavičius) identiškas paslaugas AB „Klaipėdos energija” paskutinį kartą teikė metus laiko nuo 2016-ųjų birželio. Šiuo metu energetikams ji teikia viešųjų ryšių paslaugas (metinės sutarties vertė 18 065 Eur) ir internetinės svetainės www.klaipedosenergija.lt duomenų apdorojimo, programavimo ir informacijos įkėlimo paslaugas (už 10 527 Eur).

KRATC atveju šiuo metu ši bendrovė dirba pagal vieną sutartį dėl visuomenės informavimo atliekų prevencijos ir tvarkymo klausimais, o iki šių metų birželio dar teikė visuomenės švietimo atliekų tvarkymo klausimais organizavimo ir įgyvendinimo paslaugas bei rūpinosi audiovizualinės informacijos viešinimu televizijos eteryje. Bendra šių paslaugų vertė – 35 028 Eur. 34 050 Eur vertės viešųjų ryšių paslaugos KRATC „RSV projektai” teikė 2015-2016 metais.

„Prašau atlikti patikrinimą dėl galimai korupcinių susitarimų tarp UAB „Klaipėdos autobusų parkas” administracijos direktoriaus Virginijaus Bendiko, kuris yra ir vienintelis įmonės UAB „Baltic rain” akcininkas, ir UAB „Klaipėdos regiono atliekų tvarkymo centras” vadovo Šarūno Reikalo bei AB „Klaipėdos energija” vadovo. Taip pat prašau atlikti patikrinimą dėl galimai neskaidrių viešųjų pirkimų, kurių metu yra neteisėtai, apmokant už galimai fiktyvias paslaugas, naudojamos Klaipėdos miesto savivaldybės įmonių lėšos”, – savo prašyme rašo L. Girskienė.

Kai nesuspėja – samdo

UAB „Baltic rain” savininkas ir vienintelis darbuotojas, direktorius V. Bendikas sakė dar negirdėjęs apie tokį L. Girskienės kreipimąsi į STT ir teigė nematantis jokių priežasčių, kodėl tokie sandoriai tarp bendrovių galėtų būti įtartini, nes dalyvauta pirkimų konkursuose, kurie ir laimėti.

„Prekyba autotransporto dalimis buvo pradinė veikla, kai tik registruota įmonė, o vėliau ji pradėjo teikti ir viešųjų ryšių paslaugas. Buhalterija yra pateikusi tokį patikslinimą Mokesčių inspekcijai. O dėl Registrų centro – tai neprivalu, nesinori vien dėl to keisti įstatų”, – sakė V. Bendikas.

Registrų centro atstovas spaudai Mindaugas Samkus patvirtino, kad privačių juridinių asmenų niekas neriboja – jie gali nurodyti ir užsiimti bet kokia veikla, tik viešieji juridiniai asmenys pagal Civilinį kodeksą privalo kuo tiksliau nurodyti veiklos rūšį ir tikslus ir užsiimti tik ta nurodyta veikla.

Tuo metu Klaipėdos apskrities valstybinės mokesčių inspekcijos viršininkas Audrius Morkūnas informavo, kad Mokesčių mokėtojų viešuosiuose registruose nurodoma veikla turi atitikti faktiškai vykdomą, ji privalo būti registruota, kaip tai numato teisės aktai.

„VMI reikalauja, kad mokesčių mokėtojai nurodytų tik teisingus duomenis apie jų vykdomą veiklą, o nustačius neatitikimų, prašoma juos ištaisyti. Už neteisingų duomenų pateikimą Mokesčių inspekcijai yra numatyta ir administracinė atsakomybė”, – teigė A. Morkūnas.

Pagal Administracinių pažeidimų kodeksą toks pažeidimas užtraukia įspėjimą arba baudą nuo 200 iki 390 eurų.

V. Bendikas tikino, kad spėja pats užsiimti tokių paslaugų teikimu KRATC ir „Klaipėdos energijai”, nors KAP dirba pilnu etatu. O jei „kažko nespėja, pasisamdo”.

„Darau tai, ką ir moku – esu dirbęs laikraštyje”, – sakė V. Bendikas.

UAB „RSV projektai” direktorius A. Liubinavičius patvirtino, kad turi sutarčių su „Baltic rain” dėl paslaugų teikimo, tačiau detalizuoti jų esą negali dėl komercinės paslapties.

KRATC KOMENTARAS

UAB Klaipėdos regiono atliekų tvarkymo centras (KRATC) informacijos publikavimo paslaugas perka per Centrinę viešųjų pirkimų informacinę sistemą.

Informacija apie vykdomus pirkimus yra laisvai prieinama internetinėje erdvėje, tad konkurse gali dalyvauti visi juridiniai bei fiziniai asmenys, pagal Lietuvos Respublikos įstatymus turintys teisę verstis šia veikla.

2017 ir 2018 metais UAB „Baltic Rain“ laimėjo KRATC skelbtus informacinės medžiagos ir skelbimų spausdinimo Klaipėdos miesto dienraščiuose ir interneto naujienų svetainėse paslaugų konkursus pasiūlydama mažiausią kainą.


2019-08-13

15 komentarai “Dėl savivaldybės įmonių viešinimo sandorių kreipėsi į STT”

  1. Dar reiktu pajudinti klaipedos universitetine ligonine , kas ten per bordakas, kodel as mokedamas tokius psd mokescius turiu moketi uz vaistus? Ligonine priklauso savivaldybei ranka ranka plauna. Paskui laikrasti raso kad is sutaupytu lesu renovuos.

  2. Gal Liubinavičius i$sigando Konkurencijos tarybos patikrinimų, nes viską sukoncentravęs iš liberalų ir Grubliausko komandų. Matyt, pasidarė partnerį. Tekste para$yta, kad turi su Mantulovos kaimynų sutartį. Neabejoju, kad Klaipėdos STT dangstys Grubliausko komandą, juk visada dangstė, niekada jokio kyšininko iš jo komandos, ar liberalų nepagavo, gal todėl, kad niekada ir negaudė. Todėl ačiū L. Girskienei už pastangas ir Ligita, būtinai kreipkitės į centrinę STT, kai V. Grubliausko gynėja Klaipėdos STT „nieko neras” šiose akivaizdžiose viešinimo machinacijose.

  3. Pagarba p. Girskienei, aktyviai ir labai nuoširdžiai dirbančiai. Ostapas Benderis- Liubinavičius -ryklys, Bendikas- tik pūgžlys. Bet abu tarpininkų tarpininkai. .. Liaudyje kiek kitaip vadinami. At tiek tarpininkų reikia- kitas klausimas?

  4. Savivaldybės įmonė 100% Eglės turgaus.Vis kelia ir kelia😨😨mokesčius prekiautojam.Ir čia reikėtų pasidomėti,ar teisėtai.

  5. Dirba tarybos narė savo darbą ir tiek. Tiesiog opozicijos privalumas-pirmininko kėdė.

  6. Pakratyk,Ligita, “Klaipėdos energiją”dar.Kažko vien giminės ir artimieji laimi

  7. malonu skaityti kaip dirba Kontrolės komiteto pirmininkė . Seniai laikas skaičiuoti miestiečių suneštus pinigus . Pralinksmino pono argumentas kodėl gali teikti šias paslaugas : dirbau laikraštyje ) Klaikuma tas liberalusis miestiečių pinigų ,, įsisavinimas ,, . Ačiū tarybos narei , liko laukti kaip STT įvertins .

  8. “O dėl Registrų centro – tai neprivalu, nesinori vien dėl to keisti įstatų”, – sakė V. Bendikas.” Registrų centrui kiekvienais metais Uždarosios akcinės bendrovės privalo teikti finansinę atskaitomybę , kuriose turi būti nurodyta įmonės veikla pagal EVRK . O VMI tik pasikeitus , ar papildžius įmonės veiklą per 10 dienų nuo pasikeitimo datos.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Parama

Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

Paremti
Atviri dokumentai

VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

Su dokumentais galite susipažinti čia
Informacija

Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

Redakcijos adresas:
Tiltų g. 16 (4 aukštas)
Klaipėda, LT-91246
Tel. + 370 650 77550
el. paštas: info@atviraklaipeda.lt