P0

Sveikata

Klaipėdoje atsiras specialus kabinetas narkomanams (1)

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2019-08-13


Sveikatos apsaugos ministerija praneša, kad šalies savivaldybėse trejus metus bus finansuojami vadinamieji žemo slenksčio paslaugų projektai. Vienas iš jų bus vykdomas ir Klaipėdoje.

Projektų metu priklausomi žmonės stacionariuose ir mobiliuose kabinetuose galės pasitikrinti dėl žmogaus imunodeficito viruso (ŽIV), hepatito C, panaudotus švirkštus, adatas bei tvarsliavą pasikeisti steriliais, taip pat gaus įvairiapuses konsultacijas, kaip pradėti aktyvų gydymąsi.

Sveikatos apsaugos viceministrės Linos Jaruševičienės teigimu, projektai yra skirti prevencijai. Jais bus siekiama padėti vartojantiems narkotikus nuo infekcinių ligų apsisaugoti patiems ir padėti apsaugoti artimuosius. Teigiama, kad daug dėmesio bus skiriama sergančiųjų skatinimui suprasti ligą ir priimti ryžtingą sprendimą gydytis – atsisakyti narkotinių ir psichotropinių medžiagų vartojimo, bus siekiama juosd įtraukti juos į reabilitacijos, resocializacijos, metadono programas.

„Svarbu, kad žmonės, sergantys priklausomybe nuo narkotikų ir psichotropinių medžiagų, įvairiapusę pagalbą gautų kuo arčiau jų, atpažįstamose ir lengvai pasiekiamose vietose, kitaip tariant, kad sergantieji nejaustų baimės ar diskomforto peržengti stacionaraus ar mobilaus kabineto slenkstį, o atvirkščiai – suprastų, kad tai gali išgelbėti jų ir jų artimųjų gyvybes. Džiaugiuosi, kad savivaldybės, suprasdamos, jog tik bendros visų pastangos, realios pagalbos priartinimas, o kartu ir dialogo su priklausomais žmonėmis užmezgimas yra vienintelis kelias mažinti problemos mastus Lietuvoje, ėmėsi tokių projektų įgyvendinimo“, – pranešime cituojamas L. Jaruševičienė.

Anot jos, Europos socialinio fondo lėšomis tokie projektai finansuojami pirmą kartą. Jiems įgyvendinti skirta daugiau nei 1,4 mln. eurų.


  2019-08-13

  Vienas komentaras apie “Klaipėdoje atsiras specialus kabinetas narkomanams”

  1. AvatarSaulius Liekis (IP: 82.135.193.221)

   Tai, kad du jau yra ir tą paslauga jau 20 metų Klaipėdoje veikia. Šią paslaugą didžiąją dalimi finansuoja viena savivaldybė. Klaipėda daug metų įrodinėja, kad šią paslaugą turi finansuoti ne vien tik ji, o rezultatai akivaizdūs.

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3F, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt