Kultūra

Klaipėdoje ir Sudmantuose – Medos Norbutaitės „Potekstės“

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2019-08-13


Nuo rugpjūčio 15 d. iki rugsėjo 12 d. Naujojoje Klaipėdos galerijoje mados ir verslo centre „Herkaus galerija“( Herkaus Manto g. 22) ir galerijos filiale – Mercedes-Benz automobilių centre Sudmantuose (Vilniaus pl. 8), veiks Medos Norbutaitės tapybos paroda „Potekstės“.

Niekas (aliejus- drobė), 2017 m.

Pasak pranešimo spaudai, žymios viduriniosios kartos lietuvių tapytojos Medos Norbutaitės (Vilnius) kūryba apibūdinama kaip siurrealizmo ir simbolizmo mišinys, postmodernus barokas, jai būdingas pompastikos ironizavimas grotesku.

Pasak menotyrininko Antano Andrijausko, „dabartinės Lietuvos vaizduojamosios dailės kraštovaizdyje Meda Norbutaitė išsiskiria intelektualumu ir pabrėžtinu jausmingumu, apnuoginančiu jos aistringą prigimtį. Iš čia kyla gaivališką energiją spinduliuojanti paveikslų plastinė kalba, neretai šokiruojantys atvirumu erotiniai motyvai, prisodrinti daugybės efektingų barokinių detalių”.

Pati tapytoja akcentuoja kontrasto – kaip vienos iš priemonių minčiai perteikti – svarbą.

„Naujame paveikslų cikle, kaip ir visoje mano kūryboje, dominuoja temos, apimančios žmonių santykius bei jų provokuojamas būsenas ar elgseną. Tai kasdienių pastebėjimų refleksijos, įžvalgų, apmąstymų perteikimas apie amžinybę ir laikinumą, tiesą ir melą, aistras ir išgyvenimus. Paveiksluose įprasminu groteską. Jam atsirasti padeda kontrastai tarp grožio ir bjaurasties, tarp ironijos ir tragiškumo, tarp realių objektų ir netipinių jų būvių“, – sako kūrėja.

Apie dailininkę

M. Norbutaitė studijavo tapybą Šiaulių universiteto Menų fakultete pas profesorių Vincentą Gečą. 1997–2011 m. dirbo Šiaulių universitete, nuo 2006 m. dėsto Vilniaus Gedimino technikos universitete. Šiuo metu yra Fundamentinių mokslų fakulteto Grafinių sistemų katedros docentė, dėsto ir Kazimiero Simonavičiaus universiteto Kūrybos visuomenės ir ekonomikos institute.

M. Norbutaitė yra Dailininkų sąjungos narė, ji surengė autorines parodas Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Sankt Peterburge (Rusija), Liubline (Lenkija), Langentalije ir Berne (Šveicarija). Dalyvavo daugiau nei 170 grupinių parodų, projektų Lietuvoje, Latvijoje, Estijoje, Moldavijoje, Baltarusijoje, Olandijoje, Vokietijoje, Čekijoje, Šveicarijoje, Norvegijoje, P. Korėjoje, Rusijoje, Slovėnijoje, Kroatijoje, Lenkijoje ir kt.

Kultūros straipsnių vidus

2003 m. dailininkė pelnė Šveicarijos Gerberto Rufo fondo „Swiss Baltic Net Graduate Award“ premiją, 2011 m. tarptautinėje tapybos bienalėje „Bienala Internationala de Pictura Chisinau“ pelnė nominaciją, 2017 m. tarptautiniame meno forume „Winter Insomnia“ Sankt Peterburge užėmė antrąją vietą.


kultūros straipsnių vidus 10

2019-08-13

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Parama

Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

Paremti
Atviri dokumentai

VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

Su dokumentais galite susipažinti čia
Informacija

Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

Redakcijos adresas:
Tiltų g. 16 (4 aukštas)
Klaipėda, LT-91246
Tel. + 370 650 77550
el. paštas: info@atviraklaipeda.lt