P0

Miestas

Perdavė Marijos Taikos Karalienės bažnyčios parapiją

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2019-08-13


Antradienį uostamiesčio Marijos Taikos Karalienės bažnyčioje surengta parapijos perdavimo ceremonija.

Joje dalyvavo Telšių vyskupijos kurijos kancleris kun. Haroldas Šneideraitis, parapiją perdavęs klebonas kun. Vilius Viktoravičius, naujasis parapijos klebonas kun. Mindaugas Šlaustas, parapijoje besidarbuojantys kunigai, Klaipėdos dekanas Šv. Kazimiero bažnyčios klebonas kun. Rolandas Karpavičius bei evangelikų liuteronų kunigas Reinholdas Moras.

Marijos Taikos Karalienės bažnyčios parapijos nuotr.

Buvusiam klebonui perduodant parapiją naujasis visų akivaizdoje pasako tikėjimo išpažinimą „Tikiu“, prisiekia vadovauti parapijai, remdamasis bažnyčios mokymu ir išlaikydamas ištikimybę popiežiaus primatui. Pasirašęs šią priesaiką naujasis klebonas pabučiuoja Evangelijos knygą. Dėl perduodamos parapijos pasirašo ir senasis klebonas, perduodamas bažnyčios ir Tabernakulio, kaip švenčiausios vietos joje, raktus. Perdavimo aktą pasirašė ne tik abu klebonai, kurijos kancleris ir Klaipėdos dekanas, bet ir keletas parapijos žmonių, tarp kurių buvo ir Klaipėdos miesto garbės pilietis Valentinas Greičiūnas su žmona Irena.

Vilius Viktoravičius išsakė trumpą palinkėjimą naujajam klebonui Mindaugui Šlaustui: „Mylėk šiuos žmones, ir viskas bus gerai…“.

Klebonas M. Šlaustas savo žodyje pažadėjo tikėjimo kelionėje keliauti su visa bendruomene ir kartu atsiliepti į Dievo valią.

Ceremonijos pabaigoje parapijiečiai pasveikino naująjį kleboną


  2019-08-13

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3F, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt