P0

Fotoreportažai, Regionas

Aktyvaus poilsio ir vandens pramogų mėgėjams – „Malonūs nuovargiai“

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2019-08-14


Ilgąjį Žolinių savaitgalį turizmo specialistai pataria rinktis poilsį ir pramogas, kurių metu ne tik pailsėsite, bet ir ilgam prisirinksite įspūdžių.

Teigiama, jog su gido palyda ar savarankiškai pajūryje ir pamaryje galima atrasti tokių įdomybių, apie kurias nieko nežinojote. Naktinis žygis kanojomis upe Klaipėdoje, kelionė Kuršių mariomis stebint didžiausią Europoje paukščių koloniją, Baltijos jūros apžvalga skrodžiant jūriniu motoroleriu – tai tik keletas dar nepatirtų pramogų šeimai, draugų kompanijai ar pavieniams keliautojams, kurias išbandyti kviečia naujo turistinio maršruto sumanytojai.

Naujasis maršrutas jungia Palangos, Klaipėdos miesto ir rajono, Kuršių nerijos bei Šilutės apylinkes. Kviečiama pažinti pajūrį ne tik sausumoje, bet ir iš vandens. Maršruto kryptis: iš pajūrio į vakarus Kuršių nerijos link.

Klaipėdoje Dangės upe galima plaukioti ne tik vandens dviračiais, bet leistis į dienos ar naktinį žygį medinėmis rankų darbo kanojomis. Organizatorių nuotr.

Naujas maršrutas, pavadintas „Malonūs nuovargiai“, yra skirtas aktyvaus poilsio ir vandens pramogų mėgėjams. Tai vienas iš trijų naujų turistinių maršrutų, kuriuos sukūrė asociacija „Klaipėdos regionas“. Juos organizuoja Klaipėdos turizmo ir kultūros informacijos centras.

Klaipėdoje Dangės upe galima plaukioti ne tik vandens dviračiais, bet leistis į dienos ar naktinį žygį medinėmis rankų darbo kanojomis. Ši pramoga tinka ir neturintiems patirties irkluotojams. Jie per dvi valandas, lydimi patyrusio irkluotojo-gido, įveiks trijų kilometrų atstumą vandenyje.

„Į Karklės gyvenvientę važiuokite, jei norite pamatyti kiek kitokį pajūrį ir laukinius paplūdimius, į kuriuos veda kankorėžių nukloti takai per pušyną. Būtent čia pailsėti ir pasisemti jėgų dažniausiai vyksta patys klaipėdiečiai. Žingsniuodami mišku paplūdimio link pakeliui galite rasti grybų ir uogų, o pažvelgę nuo 24 metrų aukščio Olando kepurės skardžio – pasigrožėti kvapą gniaužiančiu vaizdu į jūrą“, – pranešime cituojama Klaipėdos turizmo ir kultūros informacijos centro direktorė Romena Savickienė.

Banglentės, irklentės, kanojos ir…

Pasak asociacijos „Klaipėdos regionas“ vadovės Klaudijos Kionies, aktyvaus ir net ekstremalaus poilsio mėgėjai renkasi Palangos Kunigiškių paplūdimį. Profesionalūs ir patyrę treneriai čia padeda išbandyti plaukiojimą jūroje banglentėmis ar irklentėmis ir pamatyti Baltiją kitaip – skrodžiant bangas jūriniu motoroleriu.

„Įspūdingų vaizdų ir naujų potyrių žada ir Nidos vandens pramogų organizatoriai, nes čia iš vandens galima pamatyti tai, kas nepasiekiama keliaujantiems pėsčiomis ar dviračiu. Vandens maršrutas „Mirusios kopos“ tęsiasi greta Naglių gamtos rezervato, kuriame vaikščioti draudžiama. Taigi keliautojai kanojomis po Kuršių marias praplaukia ir apžiūri senąjį Pervalkos švyturį, Žirgų ragą, Mirusias kopas, o taip pat didžiausią Europoje pilkųjų garnių ir kormoranų koloniją“, – vieną įdomiausių pramogų pristato K. Kionies.

Tiems, kam norisi daugiau adrenalino, rekomenduojama Nidoje išbandyti vėjaračius, kurie saugūs ir tinka net penkerių metų vaikams, o taip pat ir jėgos aitvarus, paplaukioti po Kuršių marias jachta ar jūriniu katamaranu.

Poilsiaujantiems Juodkrantėje patariama plaukti laivu į Dreverną. Užkopus į 15 metrų aukščio apžvalgos bokštą atsivers nuostabūs vaizdai į Kuršių marias, Mirusias kopas. Norint pasižvalgyti į Dreverną iš vandens, galima išsinuomoti vandens dviratį, baidarę, irklentę. Senajame žvejų kaimelyje įkurtame Drevernos mažųjų laivų uoste, pasak K. Kionies, gera ir pailsėti, ir papramogauti. Keliautojų patogumui čia įrengti poilsio nameliai, kempingas, nuomojamos valtys.

 Vos už kelių kilometrų nuo Drevernos yra jėgos aitvarų mėgėjų sostine tapusi Svencelė: Kuršių marių pakrantėje įsikūrusioje vandens sporto bazėje laukiami visi – ir pradedantieji, ir profesionalai. Čia įrengtas visas rekreacinis kompleksas.

„Kuršių marios ties Svencele negilios, vandens paviršius lygus, vyrauja pastovūs vėjai, tad kaituoti čia ne tik patogu, bet ir saugu“, – tikina R. Savickienė.

Sieks pritraukti turistus iš užsienio

Asociacijos „Klaipėdos regionas“ vadovės K. Kionies teigimu, net kasmet į pajūrį atvykstantys atostogautojai nustemba, kiek daug gražaus jie dar nematė ir neišbandė.

„Norint apkeliauti visas maršruto „Malonūs nuovargiai“ rekomenduojamas vietas, prireiks visų keturių ilgojo savaitgalio dienų, tačiau galima rinktis ir dienos ar dviejų dienų kelionę, iš visų pramogų išsirinkus sau įdomiausias. Maršrutas sukurtas projekto „Baltijos jūros turizmo centras“ dėka. Tiek Lietuvos, tiek užsienio keliautojams norime parodyti dar neatrastą pajūrio ir pamario grožį bei unikalumą“, – sako K. Kionies.

Vandens turizmo maršruto „Malonūs nuovargiai“ žemėlapį, kitą išsamesnę informaciją apie ekskursijas ir pramogas rasite čia.


  2019-08-14

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Redakcijos adresas:
  Bangų g. 5A (3 aukštas)
  Klaipėda, LT-91250
  Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt