P0

Regionas

Palangos kino teatras „Naglis“ taps regionine filmoteka

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2019-08-14


Palangoje turėtų atgimti kino teatras „Naglis“. Planuojama, kad po kelerių metų jis taps regionine filmoteka.

Bendrovei „Lietuvos kinas“ priklausantis „Naglis“ yra seniausias išlikęs valstybinis kino teatras. Nuo jo pastatymo 1959 metais iki šiol pastatas nebuvo kapitaliai remontuotas. Kol kas „Naglyje“ veikla galima tik šiltuoju metų laiku, nepaisant to, kad visame regione kino filmų žiūrovų skaičius išaugo trečdaliu.

Siekdami atgaivinti „Naglį“, Lietuvos kino centras, bendradarbiaudamas su programa „Kurk Lietuvai“ ir UAB „Lietuvos kinas“, parengė kino teatro įveiklinimo koncepciją. Planuojama, kad jis taps regionine filmoteka – šiuolaikiniu kino ir audiovizualinių menų sklaidos, traukos ir edukacijos centru Vakarų Lietuvoje.

„Esamos situacijos analizė, visuomenės ir suinteresuotų šalių apklausos, konsultacijos su ekspertais patvirtino šio kultūrinio objekto reikalingumą bei klausimo opumą vietos bendruomenei. Šiuo metu Vakarų Lietuvoje nėra stipraus kino kultūros infrastruktūros objekto, kuris patenkintų regiono poreikius, todėl būtina užpildyti šią trūkstamą nišą. Čia bus ne tik pristatytas nacionalinis ar užsienio šalių kinas, rengiamos retrospektyvos, bendradarbiaujama su įvairiomis kultūros institucijomis. Planuojama, kad šis kultūros objektas įgalins ir vietos kino bendruomenę bei kultūros ir kūrybines industrijas. Svarbu ir tai, kad atnaujinta „Naglio“ infrastruktūra leis užtikrinti kino kultūros paslaugų prieinamumą ištisus metus. Jis prisidės ir prie Palangos, kaip kultūrinio miesto, identiteto, o rekonstruotas „Naglis“ užbaigs kultūros trikampio, esančio istorinėje grafų Tiškevičių miesto paveldo dalyje, formavimo procesą“, – pranešime spaudai cituojama projekto vadovė Giedrė Simanauskaitė.

Teigiama, kad regioninėje filmotekoje bus demonstruojami filmai, skirti įvairaus amžiaus bei interesų žiūrovams, rengiamos parodos kino tematika. Čia veiks ir informacinis kino kultūros centras, kuriame bus skaitykla, mediateka su prieiga prie pagrindinių kino bazių, archyvų ir pan. Numatoma joje rengti ir praktinius užsiėmimus: kūrybines dirbtuves, stovyklas, vasaros praktikas, teorinius mokymus, kino rezidencijas.

Planuojama, kad pastato išorė liks nepakitusi, tačiau viduje pertvarkų bus – perplanavus patalpas, čia numatyta įrengti dvi kino sales, galinčias veikti ir kaip multifunkcinės erdvės, daugiau regioninės filmotekos veiklai reikalingų erdvių.

Numatoma, kad 2021 m. rudenį prasidės pastato rekonstrukcija, o duris atsinaujinęs „Naglis“ atvers 2022 m.

Klaipėdos regione šiuo metu yra tik trys kino teatrai.


2019-08-14

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Parama

Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

Paremti
Atviri dokumentai

VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

Su dokumentais galite susipažinti čia
Informacija

Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

Redakcijos adresas:
Tiltų g. 16 (4 aukštas)
Klaipėda, LT-91246
Tel. + 370 650 77550
el. paštas: info@atviraklaipeda.lt