P0

Miestas, Svarbu

Suskaitmenintos Klaipėdos kapinės (12)

Avatar

Martynas Vainorius
2019-08-14


Klaipėdos savivaldybėje trečiadienį informavo, jog jau veikia nauja jos įsigyta paslauga – kompiuteryje arba mobiliajame telefone kiekvienas gali rasti tikslią Lėbartų ar Joniškės kapinėse palaidotų asmenų kapo vietą bei jos nuotrauką. Puslapyje https://kapines.klaipeda.lt/ užtenka tik suvesti mirusiojo vardą ir pavardę.

Pasak Savivaldybės administracijos Kapinių priežiūros skyriaus vedėjos Zinos Stankienės, šiuo metu abiejose veikiančiose uostamiesčio kapinėse yra per 40 000 kapų, kuriuose palaidota apie 75 000 asmenų. Pagal vidurkį apie 16 proc. kapų būna neprižiūrimi.

Skaitmeninio darbus Klaipėdoje atliko įmonė „Kapinių valdymo sprendimai”. Pasak jos vadovo Andriaus Trunovo, bendrovė šioje srityje specializuojasi jau trečius metus ir yra suskaitmeninusi apie 60 kapinių, kurios užima apie 10 proc. visų veikiančių šalies kapinių ploto.

„Klaipėdoje radome profesionalius specialistus. Užtruko daugiau nei metus, nes Lėbartai, mano žiniomis, yra antros pagal dydį kapinės Lietuvoje. Prie Klaipėdos projekto dirbo 20 žmonių – aštuoni atliko lauko darbus, dar aštuoni suvedinėjo duomenis, taip pat dirbo keturi programuotojai”, – sakė A. Trunovas.


Pasak jo, sukurta sistema yra „gyva” ir nuo šiol jau savivaldybės specialistai pildys naujus duomenis, įkels nuotraukas. O jei įkeltosios mirusių artimiesiems atrodo netinkamos, anot Z. Stankienės, žmonės gali atsiųsti savas adresu zina.stankiene@klaipeda.lt ir jos bus pakeistos.

Prie kapinių vartų bus pakabintos lentelės su QR kodu, kurį nuskenavus telefonu atsidarys paieškos puslapis, ten bus galima ieškoti kapo, o „Google Maps” arba „Waze” nuves iki jo.

Martyno Vainoriaus nuotr.

Sistema savivaldybei atsiėjo 47 000 eurų.

„Kapinių valdymo sprendimai” jau yra suskaitmeninę ir Šilutės naująsias kapines, taip pat Gargždų. Dabar  darbuojamasi Priekulėje.

Savivaldybės atstovai perspėja, kad dėl galimo pirminio susidomėjimo gali pasitaikyti sistemos trikdžiai, bet jei bus tokių atvejų, į juos žadama reaguoti operatyviai.


INFORMACIJA


2017 m. Vyriausybė nustatė tvarką, kaip turi būti apskaitomi netvarkomi kapai. Tais pačiais metais Klaipėdos miesto savivaldybė 2017-11-23 patvirtino sprendimu Nr. T2-315 netvarkomų kapaviečių pripažinimo neprižiūrimomis ir kapavietės identifikavimo komisijos nuostatus.

Tokių kapaviečių stebėjimą vienus metus vykdo Kapinių priežiūros skyriaus specialistai. Ir jei kapavietė netvarkoma toliau, jos stebėjimas perduodamas komisijai, kuri sprendimą priima ne anksčiau kaip po dviejų ir ne vėliau kaip po trijų metų.


2019-08-14

12 komentarai “Suskaitmenintos Klaipėdos kapinės”

  1. Dar ne viską padarėt, Joniškes kapinių kolumbariumu nesuskaitminot dar. Ir neina surasti tų, kurie yra ten.

    • Ir netik, pvz ne visų žmonių kapus atrandi, gal čia juos perlaidojo kitur, kad neina surasti

    • Ir jeigu perlaidoja, tegul artimieji perspėja, ne visi atranda ir nori daug kas aplankyti, galėtų uždrausti tuos perlaidojimus

  2. Nuoširdus ačiū už šią paslaugą. Lengvai radome prieš 45 metus Joniškės kapinėse palaidoto giminaičio kapą ir jį sutvarkėme.

  3. Ačiū visiems, prisidėjusiems prie kapinių suskaitmeninimo. Manau, kad tuo nepatenkinti tik tie, kurie kapų neprižiūri.

  4. Programėlė su metų senumo duomenimis!!! Prieš metus palaidojau mamą. Ten jos nėra šalia kitų artimųjų. Nuotraukos senojo kapo.

    • Tiems, kam to reikia. Ne visi juk dažnai lankome tolimesnių giminaičių, draugų, pažįstamų kapus, o kartais taip norisi pabūti šalia kapo, pabūti mintimis. O klaidų yra, bet juk nurodytas emailas, nepatingėkit parašyti ir klaidas juk ištaisys.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Parama

Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

Paremti
Atviri dokumentai

VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

Su dokumentais galite susipažinti čia
Informacija

Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

Redakcijos adresas:
Bangų g. 5A (3 aukštas)
Klaipėda, LT-91250
Tel. + 370 650 77550
el. paštas: info@atviraklaipeda.lt