Baltijos jūroje išbandomos naujausios technologijos

Uostas ir jūra

Lietuvos kariuomenės Karinės jūrų pajėgos (KJP) ir Baltijos pažangių technologijų institutas (BPTI)  rugpjūčio 19-20 d. Baltijos jūroje bando dar šią vasarą įdiegtas ryšių technologijas, kurios padės informaciją apie jūrinę aplinką realiu laiku gauti iš ore, ant vandens ir po juo judančių dronų.

Tai ES projekto „OCEAN 2020“, skirto karinių jūrinių inovacijų kūrimui, dalis.

Lietuvos kariuomenė bandymams atlikti skyrė KJP patrulinį laivą P11 „Žemaitis“ su taktine užduočių valdymo sistema (TUVS), į kurią integruota projekto įranga – nepilotuojamo orlaivio, paleidžiamo nuo laivo, valdymo konsolė bei reikalinga ryšių įranga.

„Sukurti patikimą ryšį virš atvirų vandenų – rimtas technologinis iššūkis. Čia neįmanoma turėti stacionarios infrastruktūros. Kita vertus, šiuolaikinės žvalgybinės sistemos, gerėjant sensorių raiškai, reikalauja vis didesnio duomenų persiuntimo greičio. Taip pat reikėtų nepamiršti radijo dažnių užimtumo problemos, todėl ryšių sistema informacijos apsikeitimui tarp pilotuojamų ir nepilotuojamų platformų turi būti decentralizuota ir išmani, t. y. ji turi veikimo dažnius ir kitus parametrus rinktis automatiškai, atsižvelgiant į greitai besikeičiančias interferencijos sąlygas judant savoms ir priešiškoms sistemoms, o informacijos dalijimosi protokolai turėtų būti analogiški internetui/LAN“, – pranešime cituojamas BPTI Gynybos programos vadovas dr. Gediminas Molis.

„OCEAN 2020 – ne tik technologiškai, bet ir strategiškai svarbus projektas. Kuriamos inovacijos, kurios užtikrins visos Europos karinį jūrų saugumą. Tai pirmasis toks projektas Lietuvos kariuomenės Karinėms jūrų pajėgoms, kurios kiekvieną dieną susiduria su nemažai iššūkių jūroje, pradedant paieškos ir gelbėjimo operacijomis ir baigiant jūrinių kelių, vedančių į Klaipėdos uostą, apsauga. Projekte testuojami nepilotuojami orlaiviai suteiks galimybę mūsų laivams operatyviau reaguoti į tai, kas vyksta jūrinėje aplinkoje, o ryšių įranga keistis informacija realiu laiku su krante esančiais štabais. Džiaugiuosi bendradarbiavimu su BPTI ir labai smagu, kad Lietuvos mokslininkai yra pajėgūs dalyvauti kartu su didžiosiomis Europos gynybos industrijos kompanijomis kaip lygiaverčiai partneriai“, – sako Karinių jūrų pajėgų komandoras leitenantas Remigijus Zabiela.

Šių bandymų tikslas – išmėginti įrangą prieš kitąmet vyksiančius tarptautinius bandymus, kurie Baltijos jūroje planuojami 2020 m. rugpjūtį.

0 Comments

Submit a Comment

El. pašto adresas nebus skelbiamas. IP adresas bus rodomas viešai. Būtini laukeliai pažymėti * ženklu.

Pranešti klaidą
Please enable JavaScript in your browser to complete this form.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Uostas ir jūra

Baltijos jūroje įvyko didžiausio ES finansuojamo gynybos tyrimų projekto bandymai

Baltijos jūroje, pietų Švedijos Hano įlankoje, įvyko antroji projekto „Ocean 2020“ demonstracija, kurios metu buvo išbandomos naujausios bepiločių sistemų technologijos ...
2021-08-30
Skaityti daugiau

Verslas

„Portathon 2021“ dalyviai kurs ir karo laivui reikalingą sprendimą

Tarptautinis hakatonas „Portathon 2021“ šiemet pateiks iššūkių ne vien technologijų entuziastams – laukiami ir kūrybinių sričių atstovai, siekiantys generuoti dizaino ...
2021-08-09
Skaityti daugiau

Uostas ir jūra

Baltijos jūroje - karinių mokslinių tyrimų projektas

Krašto apsaugos ministerija pranešė, kad pirmasis visos Europos karinius mokslinius tyrimus, kuriais siekiama stiprinti Viduržemio ir Baltijos jūrų saugumą, apjungiantis ...
2019-12-31
Skaityti daugiau

PARAMA

Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos” žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja – paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai” sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

ATVIRI DOKUMENTAI

VšĮ „Klaipėda atvirai” kiekvieną mėnesį skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat – detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai” dalininkų sąrašą.

Susipažinti su dokumentais.

INFORMACIJA

Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

Puslapio taisyklės.

Redakcijos tel. + 370 650 77550
el. paštas: info@atviraklaipeda.lt

Pin It on Pinterest

Share This