P0

Politika

Kapus galėsime lankyti dvi dienas: kaip balsavo klaipėdiečiai (1)

Palmira Martinkienė

Palmira Mart
2019-08-20


Antradienį Seimas balsų dauguma pritarė tam, kad lapkričio 2-oji – Mirusiųjų atminimo (Vėlinių) diena būtų paskelbta nedarbo diena. Už tai balsavo 57 Seimo nariai, prieš buvo 10, susilaikė 24 parlamentarai.

Iš klaipėdiečių Seimo narių balsavime nedalyvavo Agnė Bilotaitė ir Eugenijus Gentvilas.

Už balsavo Naglis Puteikis, Irena Šiaulienė, Irina Rozova, Algimantas Kirkutis ir Dainius Kepenis. Prieš – Simonas Gentvilas ir Gintaras Vaičekauskas, susilaikiusiųjų tarp klaipėdiečių Seimo narių nebuvo.

Tad jau nuo kitų, 2020 metų, jei įstatymą pasirašys prezidentas, iš eilės turėsime dvi nedarbo dienas – lapkričio 1-ąją (Visų šventųjų diena) ir lapkričio 2-ąją (Vėlinės).

„2006 m. Lietuva ratifikavo UNESCO Nematerialaus kultūros paveldo konvenciją, pagal kurią būtent Vėlinės turėtų susilaukti išskirtinio statuso – kaip ypatingu savitumu ir gyvybingumu pasižyminti mirusiųjų pagerbimo tradicinė šventė. Mūsų valstybė yra atsakinga už jos išsaugojimą, todėl turėtų sudaryti sąlygas žmonėms puoselėti senąsias šventės tradicijas. Vėlines į nedarbo dienų sąrašą siūlė įtraukti ir Etninės kultūros globos taryba“, – pažymi pasiūlymo iniciatoriai.

Šiuo metu Lietuvoje yra paskelbta 13 valstybės švenčių, kurias sudaro 15 dienų. Nuo kitų metų su Vėlinėmis laisvadienių jau bus 16.

Ketvirtadienį Seimas išbraukė lapkričio 2-ąją – Mirusiųjų atminimo (Vėlinių) dieną – iš atmintinų dienų sąrašo.


2019-08-20

Vienas komentaras apie “Kapus galėsime lankyti dvi dienas: kaip balsavo klaipėdiečiai”

  1. juokiasi is musu is LT issivyciusiu saliu atstovai kad labai gerai gyvensme ir labai turtingi jei galim sau leisti tiek dienu nedirbti. o gyviesiems demesi parodyti bus is ko kai seimunai tokie proto bokstai neatsiklause visuomenes. na zinoma, sau atlygio ir priedu nesulygina su visu pilieciu.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Parama

Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

Paremti
Atviri dokumentai

VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

Su dokumentais galite susipažinti čia
Informacija

Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

Redakcijos adresas:
Tiltų g. 16 (4 aukštas)
Klaipėda, LT-91246
Tel. + 370 650 77550
el. paštas: info@atviraklaipeda.lt