P0

Uostas ir jūra

Klaipėdietis vykdė neteisėtą lobistinę veiklą

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2019-08-21


Vyriausioji tarnybinės etikos komisija nusprendė, kad uostamiestyje registruotos UAB „Rikneda“ direktorius Stasys Vagnorius neieisėtai vykdė lobistinę veiklą ir pažeidė Lobistinės veiklos įstatymo nuostatas.

Nustatyta, kad jis raštu teikė konkrečius pasiūlymus Žemės ūkio ministerijai dėl Žvejybos pajėgumo ribojimo tam tikrose geografiniuose žvejybos rajonuose tvarkos aprašo pakeitimo.

Lobistinė veikla – tai veiksmai, kuriais siekiama daryti įtaką valstybės politikams, valstybės pareigūnams, valstybės tarnautojams ar kitiems asmenims, kurie pagal jiems teisės aktų nustatyta tvarka suteiktas pareigines funkcijas dalyvauja rengiant, svarstant ir priimant teisės aktus, administracinius sprendimus. Lobistine veikla neturi teisės užsiimti VTEK neįregistruoti lobistai. O registruoti lobistai savo vykdomą lobistinę veiklą privalo deklaruoti visuomenei svetainėje www.lobistai.lt.

Administracinių nusižengimų kodeksas numato, kad lobistinė veikla, vykdoma pažeidžiant Lobistinės veiklos įstatymo reikalavimus, užtraukia baudą nuo 140 iki 300 eurų. Už pakartotinį tokį nusižengimą skiriama bauda nuo 300 iki 560 eurų.


  2019-08-21

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3C, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt