P0

Kultūra

Baltijos kelio 30-mečiui – triukšminga akcija „Laisvės ritmu”

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2019-08-22


Penktadienį, rugpjūčio 23 d., 18 val. minint Baltijos kelio 30-metį Lietuvos, Latvijos ir Estijos vėliavų spalvomis dekoruotas bures išskleis Klaipėdos simbolis – „Meridianas“.

Idėjos iniciatorius Marius Tumšys sako, kad rugpjūčio 23-ąją norėjosi įprasminti klaipėdietišku būdu, susiejant šią progą su jūra.

„2010 m., minint Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dvidešimtmetį, kėlėme tris trispalvės spalvomis puoštas bures. Šįkart penkios iškeltos burės visam pasauliui skelbs mūsų džiaugsmą dėl jau 30 metų besitęsiančios vienybės ir laisvės“, – rašoma pranešime.

Šiai iškilmingai akcijai suteiktas simboliškas pavadinimas „Laisvės ritmu“. Norėdami, kad įvykis būtų ne tik matomas, bet ir girdimas, renginio organizatoriai visus atvykstančius kviečia atsinešti mušamuosius instrumentus ir jungtis prie greta uostamiesčio simbolio vyksiančio jam session’o (liet. Imrovizuoto grojimo).

„Klaipėdiečius ir miesto svečius kviečiame atsinešti mušamuosius muzikos instrumentus, nesvarbu, ar tai būtų būgnas, ar perkusinis instrumentas. Renginio metu susibursime Dangės krantinėje ir visi kartu „Laisvės ritmu“ pasauliui siųsime būgnų aidą, laisvės žinią. Mušdami bendrą ritmą sugrosime tris žinomiausius atgimimo kūrinius, tarp kurių bus Baltijos kelio himnas „Bunda jau Baltija“, – atskleidžia artėjančio renginio detales organizatoriai.

Specialiai šiam himnui ir kitiems dviems kūriniams grupės „ROYCE“ būgnininkas Dainius Kažukauskas sukūrė aranžuotes, skirtas mušamiesiems. Kūrinius atliks žinomi Klaipėdos atlikėjai – Steponas Januška, Violeta Riaubiškytė-Tarasovienė ir Edita Bodrovaitė-Rukienė.

Būgnams ir perkusijoms vadovaus studija „Grock“, kurios priešaky – būgnininkas Jotvilas Švirinas. Prie šios iniciatyvos prisijungs ir Indėnų „Vinetu kaimas“. Organizatoriams šią prasmingą idėją įgyvendinti padės ir UAB „MB Partners center“ komanda, kurie užsiima pramoniniu alpinizmu ir rugpjūčio 23 d. padės išskleisti burlaiviui bures bei užtikrins, jog tai vyktų sklandžiai. Burių pakėlimo ceremonijoje talkins ir savo dalyvavimu ją papuoš Lietuvos aukštosios jūreivystės mokyklos kursantai.

Kultūros straipsnių vidus

Baltijos šalių vėliavų spalvomis puoštos „Meridiano“ burės bus išskleistos tol, kol leis oro sąlygos. Per tą laiką žmonės kviečiami fotografuotis prie Klaipėdos simbolio ir dalintis nuotraukomis su grotažyme #BaltijosKelias30.


2019-08-22

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Parama

Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

Paremti
Atviri dokumentai

VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

Su dokumentais galite susipažinti čia
Informacija

Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

Redakcijos adresas:
Tiltų g. 16 (4 aukštas)
Klaipėda, LT-91246
Tel. + 370 650 77550
el. paštas: info@atviraklaipeda.lt