P0

Svarbu, Švietimas

„Žaliakalnio” gimnazija: asbestas liks, o emocijos?

Martynas Vainorius

Martynas Vainorius
2019-08-22


Renovuojamoje „Žakalnio” gimnazijoje ketvirtadienį vykusiame gamybiniame pasitarime kartu su kitais specialistais apsilankęs Klaipėdos savivaldybės administracijos direktorius Gintaras Neniškis padėjo tašką asbestu izoliuotų vamzdžių istorijoje.

Kartu jis paprašė tiek mokyklos vadovą, tiek ir rangovus padėti į šalį emocijas ir pradėti normaliai bendradarbiauti, kad visi darbai būtų baigti laiku.

Martyno Vainoriaus nuotr.

Bereikia rašto

„Vienas klausimas iškėlė didelį rezonansą, buvo ne taip suprastas. Niekam neprašant atkasti vamzdžiai ir siūloma juos demontuoti. Užsakovas su mokykla priėmė sprendimą, kad tai jiems nepriimtina. Reikia uždaryti dangas ir dirbti toliau kitus darbus”, – jau pačioje pasitarimo pradžioje informavo jam pirmininkavęs Savivaldybės administracijos Miesto ūkio departamento direktorius Liudvikas Dūda.

Švietimo vidus

„Išskirtinio būsto statyba” direktorius Mindaugas Citavičius priminė, kad dalis šachtų buvo atidaryta dėl to, kad reikėjo demontuoti  sienose esančius senus nuotekų vamzdynų stovus ir vietoje jų įrengti naujus tose pačiose vietose.

„Atsidarius pamatėme tuos vamzdžius ir nežinojome, ar visur tokie. Kai išgirdome, kad reikia tą palikti, tai taip ir darome. Tik reikia gauti oficialų raštą apie tokį sprendimą”, – sakė direktorius.

L. Dūda patikino, kad toks raštiškas atsakymas rangovui bus pateiktas per numatytą terminą.

Pasitarime dalyvavęs vicemeras Arvydas Celiulis dar pasiteiravo, ar nebuvo fiksuota mokykloje kokių ligų, kurias būtų galima sieti su asbesto poveikiu.  Gimnazijos vadovas Vitalijus Jakobčiukas patikino, kad nebuvo jokių ligų protrūkio, esą taip užbetonuotas asbestas tikrai negalėjo turėti jokio poveikio.

Nesutarimai liks praeityje?

„Išskirtinio būsto statyba“ trečiadienį raštu buvo kreipusis į Savivaldybės administracijos direktorių G. Neniškį dėl konfliktinės situacijos bendraujant su mokyklos direktoriumi.

Anot rangovų, jiems reikia demontuoti likusius, trečiame aukšte esančius šildymo radiatorių stovus ir seną apsaugos sistemą, o V. Jakobčiukas esą žodžiu paaiškino, kad statybininkai ten įleisti nebus, kol jis negaus aiškaus mero nurodymo.  „Išskirtinio būsto statyba“ paprašė atsakyti, ar tokie V. Jakobčiuko reikalavimai yra teisėti, nes sutartyje nėra numatyta rangovo prievolė derinti atskirus statybos darbų etapus su Klaipėdos meru. Pabrėžta, kad toks direktoriaus elgesys esą kelią grėsmę, kad darbai nebus atlikti kaip numatyta sutartyje – iki kitų metų rugsėjo.

„Matau, kad tarp rangovo ir mokyklos yra konfliktas, prasidėjo rašinėjimasis. Vyrai, paspauskit ranką ir baikit tas nieko nelemenčias diskusijas, iš to niekas nesigaus. Visų interesas, kad mokykla būtų suremonuota ir tai būtų padaryta kokybiškai. Matot, kiek žmonių domisi šia tema po jūsų pasirašinėjimo. Projektas geras, darbai turi būti atlikti laiku. Tiesiog nusiraminame, koncentruojamės ne į viešą komunikaciją, o į savo darbą”, – taip šį konfliktą pasitarimo metu įvertino G. Neniškis.

„Mes nuo pat pradžių už tokią poziciją, bet kai pasakoma, kad į trečią aukštą neįleis”, – reagavo M. Citavičius, bet iškart sulaukė pakartotinio G. Neniškio raginimo „nuimti tas emocijas ir koncentruotis į darbą”.

1,13 mln. eurų vertės rangos sutartį su UAB „Išskirtinio būsto statyba” dėl „Žaliakalnio“ gimnazijos vidaus patalpų ir inžinerinių sistemų remonto darbų savivaldybė pasirašė gegužės pabaigoje. Pagal ją visi darbai turi būti baigti per 18 mėnesių, terminas gali būti pratęsiamas ne daugiau kaip dviem mėnesiams.


  2019-08-22

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt