P0

Verslas

Teismas verslininkui bankrutuoti neleido (4)

Martynas Vainorius

Martynas Vainorius
2019-08-23


Dėl veiklos Baltarusijoje žiniasklaidoje prieš keletą metų figūravęs klaipėdietis verslininkas Gvidas Skirutis prašė Klaipėdos apylinkės teismo iškelti jam ir žmonai asmens bankroto bylas, bet sulaukė neigiamo verdikto.

SPUTNIK 1 (commons.wikimedia.org) nuotr.

Sutuoktiniai teismui aiškino, kad jų nemokumą nulėmė negalėjimas laiku atsiskaityti su pagrindiniu kreditoriumi „Luminor Bank AB”. G. Skirutis vykdė komercinę veiklą Lietuvoje ir Baltarusijoje, bet jo bendrovės bankrutavo, o bankas nevykdant prisiimtų įsipareigojimų nutraukė kredito sutartį ir kreipėsi į teismą dėl priverstinio beveik 300 tūkst. eurų skolos išieškojimo. Nors įkeistas sutuoktinių turtas buvo parduotas varžytinėse, bendra jų įsipareigojimų kreditoriams suma vis tiek dar siekia daugiau nei 800 tūkst. eurų.

Vienas iš kreditorių teismo prašė įvertinti, ar G. Skiručio nemokumo priežastimi nebuvo azartiniai lošimai, nes gyvai internete pokerį žaidžiančių asmenų duomenų bazės „The Hendon Mob” tinklalapyje yra sukurta paskyra jo vardu.

Akcentuota ir tai, kad sutuoktiniai galimai nutylėjo apie kitą savo komercinę veiklą ir iš jos gaunamas pajamas ir galimai nesąžiningai siekia išvengti pareigos atskleisti informaciją apie realiai gaunamas pajamas ir išvengti atsiskaitymo su kreditoriais.

„Luminor Bank AS” taip pat kilo abejonių dėl sutuoktinių gaunamų ir planuojamų gauti pajamų.

Vienas fizinių kreditorių atkreipė dėmesį, kad G. Skirutis neįvykdė teismo įpareigojimo pateikti duomenis apie savo pajamas, gaunamas Baltarusijoje už pastaruosius trejus metus, o teismo posėdžio metu pateikė savo paties pasirašytą pažymą rusų kalba apie gaunamą darbo užmokestį, kuris kaip bendrovės direktoriui yra aiškiai per mažas (apie 500 Eur per mėnesį).

G. Skirutis dokumentų su vertimais į lietuvių kalbą apie Baltarusijoje sudarytą darbo sutartį, darbo užmokesčio pažymas teismui nepateikė, nors buvo įpareigotas tą padaryti. Jis tikino, kad apie pusę laiko praleidžia Baltarusijoje, Minske, kur nuomojasi butą, o jo nuomą dengia darbovietė, likusią pusę laiko – Lietuvoje. Vyras tvirtino, kad į Lietuvą važinėja draugo automobiliu, kuro išlaidas apmoka darbovietė, tačiau šiuos teiginius pagrindžiančių dokumentų taip pat teismui nepateikė.

Verslo straipsnių visus kompas

Sutuoktiniai nurodė, kad kas mėnesį jiems yra reikalinga apie 1050 Eur dydžio suma.

„Teismas nori pažymėti, kad pareiškėjas yra darbingo amžiaus, tačiau teismas neturi duomenų, kad jis būtų dėjęs visas pastangas kuo greičiau susirasti geriau apmokamą darbą Lietuvoje, kada įsidarbins ir pradės gyventi Lietuvoje nėra aišku. Kad pareiškėjų nemokumą lemtų pareiškėjų žalingi įpročiai teismas nenustatė <…> Paaiškėjo pareiškėjų nesąžiningumas nenurodant visų jų gaunamų pajamų ir dėl pareiškėjo kitos faktinės gyvenamosios vietos Baltarusijos Respublikoje, be to šiuo metu neaiškios pareiškėjų galimybės padengti kreditorių skolas ir sudėtinga būtų sudaryti jų mokumo atkūrimo planą, todėl pareiškėjams iškelti fizinio asmens bankroto bylos negalima”, – rašoma teismo nutartyje.

Ši teisėjos Lauros Spalvienės priimta nutartis dar gali būti skundžiama Klaipėdos apygardos teismui.


  2019-08-23

  4 komentarai “Teismas verslininkui bankrutuoti neleido”

  1. AvatarAnonimas (IP: 90.131.39.149)

   Skirutis aferistas

  2. AvatarLina (IP: 86.100.68.153)

   Kokia ši moteris graži,visokeriopai graži: kūnu,veidu,siela.Nesekmės gali ištikti kiekvieną.Ypač Lietuvoje.

  3. AvatarBankrutuojantis taip pat... (IP: 84.15.186.233)

   Nežimojau, kad atvira klaipėda taip utinėjasi asmeniniuose gyvenimuose… kaip geltonas laikraštukas koks. Juk čia ne vieši asmenys…

   Patys pasakėt, kad jums nereikia mano pinigų… sėkmės su paskalų ieškotojais, linki, kad jie jus remtų labiau nei kaip aš tokie 😉 peace 😉

  4. AvatarAlgis (IP: 84.15.190.222)

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3C, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt