P0

Uostas ir jūra

Bendrų mokymų metu jūroje paminėjo Baltijos kelio 30-metį

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2019-08-23


Rugpjūčio 18-22 d. Baltijos jūroje, Lietuvos teritoriniuose vandenyse ir išskirtinėje ekonominėje zonoje, vyko kasmetinės Baltijos šalių karo laivų eskadros BALTRON pratybos SQUADEX 19/2 ir Lietuvos karinių jūrų pajėgų Karo laivų flotilės pratybos FLOTEX 19/2.

Jų metu buvo gerinama partnerių iš skirtingų šalių ir institucijų sąveika, tobulinami laivų įgulų jūriniai įgūdžiai, treniruojami paieškos ir gelbėjimo organizavimo ir vykdymo veiksmai, įvykus nelaimei jūroje.

Kpt. ltn. Justino Žukausko nuotr.

Pratybose dalyvavo Karo laivų flotilės ir BALTRON štabai, Lietuvos kariniai laivai – štabo ir aprūpinimo laivas N42 „Jotvingis“, minų medžiojimo laivas M53 „Skalvis“, patruliniai laivai P14 „Aukštaitis“ ir P15 „Sėlis“, paieškos ir gelbėjimo laivas „Šakiai“, Latvijos kariniai laivai -štabo ir aprūpinimo laivas A53 „Virsaitis“ ir patrulinis laivas P-08 „Jelgava“. Pratybose taip pat dalyvavo Lietuvos kariuomenės Specialiųjų operacijų pajėgų kariai, VRM VSAT Pagėgių rinktinės pareigūnai bei Karinių oro pajėgų orlaiviai.

Šiose kompleksinėse pratybose taip pat buvo treniruojami įgulų koviniai įgūdžiai ant vandens, po vandeniu ir ore. Kaip atskirą užduotį kariai atliko ir karinių laivų įgulų pasiruošimą naujausių technologijų projekto OCEAN 2020, Europos Sąjungos projekto „OCEAN2020“, skirto karinių jūrinių inovacijų kūrimui, demonstracijai jūroje.

Pratybų metu vyko daug renginių: nuo taktinio manevravimo, pagalbos suteikimo į nelaimę patekusiam laivui, priešlėktuvinės ir asimetrinės priešdiversinės gynybos, iki kompleksinių didelio masto kasmetinių paieškos ir gelbėjimo pratybų.

Anot pratybų vadovo Karinių jūrų pajėgų Karo laivų flotilės štabo viršininko kmdr. Audriaus Venckūno, pratybos pavyko, visi pratybų uždaviniai buvo įgyvendinti.

„Pratybų metu treniruoti elementai – leis laivų įguloms efektyviau vykdyti įvairias nacionalines ir tarptautines užduotis“, – pranešime spaudai cituojamas jis.

Pratybų SQUADEX-FLOTEX baigiamosios dalies akcentu tapo Baltijos kelio 30 metų jubiliejaus paminėjimas, kurio metu visi laivai išsirikiavo į šventinę formuotę, iškėlė trijų Baltijos šalių vėliavas, taip pagerbdami visus, kurie prieš 30 metų sukūrė Baltijos stebuklą.


  2019-08-23

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Redakcijos adresas:
  Bangų g. 5A (3 aukštas)
  Klaipėda, LT-91250
  Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt