P0

Sportas

Rankinio turnyrą Klaipėdoje laimėjo Latvijos komanda

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2019-08-25


Sekmadienį baigėsi jau devynioliktą kartą vykęs tarptautinis rankinio turnyras pulkininkui leitenantui Rimantui Baltušiui atminti. Šiais metais turnyro nugalėtoja tapo komanda iš Latvijos – Dobelės „Tenax“. Antrąją vietą užėmė Klaipėdos „Dragūnas“, trečiąją – Kauno „Granitas-Karys“.

„Tenax“ komandos vadovas Ivars Zarins sakė, kad šiame turnyre dalyvavo, atrodo, jau 12 kartą.

rkdragunas.lt nuotr.

„Dalyvaujame jau seniai, taip pat seniai bendraujame su Lietuvos komandomis „Dragūnu“ ir „Granitu“. Esame patenkinti iškovoję pirmąją vietą. Laimėtojai beveik kasmet keičiasi, šiemet laimėjome mes. Tačiau pirma vieta nereiškia, kad mes esame labai stiprūs, galbūt esame surinkę geresnę komandą. Nesvarbu, kad rungtynių rezultatas, skirtumas buvo didelis, bet rungtynės buvo sunkios“, – įspūdžius apibendrino I. Zarins.

Klaipėdos „Dragūno“ vyriausiasis treneris Artūras Juškėnas sakė,  kad tikslas buvo ne laimėti turnyrą, o pasitikrinti save, pasiruošti artėjančioms Europos taurės rungtynėms.

„Po šito turnyro pamačiau, ką mano komanda daro gerai, ką – blogai. Baugina tai, kad mes vis dar esame toli nuo reikiamos sportinės formos, o jau už geros savaitėlės skrisime žaisti Europos taurės rungtynių į Izraelį. Gaila, bet jau keletą metų iš eilės nutinka taip, kad nesužaidę jokių oficialių rungtynių pradedam sezoną nuo Europos taurės. Galima sakyti, kad svarbiausios sezono rungtynės bus ir pirmosios šį sezoną“, – kalbėjo A. Juškėnas.

Jis pridūrė, kad šiemet turnyrą pelnytai laimėjo Dobelės komanda, kuri naujam sezonui pasipildė stipriais žaidėjais. Gali būti, kad su „Tenax“ ekipa „Dragūnas“ žais ir Baltijos rankinio lygoje.

Turnyro rezultatai

Šiais metais turnyro pradžia sutapo su išskirtine diena – Baltijos kelio 30-mečiu. Turnyre dalyvavo Lietuvos, Latvijos ir Estijos rankininkai ir pirmąją turnyro dieną simboliškai pakartojo Baltijos kelio gyvąją grandinę, skambant trikalbei dainai „Bunda jau Baltija!“.

Vienas iš turnyro organizatorių, Lietuvos kariuomenės atsargos majoras Gediminas Reutas akcentavo, kad plk. ltn. Rimantas Baltušis, aktyviai veikęs Sąjūdžio metu, Klaipėdoje atkūrė Dragūnų batalioną. Tad jam atminti jau devyniolika metų Lietuvos kariuomenės sporto klubas, Dragūnų batalionas ir rankinio klubas „Dragūnas“ organizuoja rankinio turnyrą.

„Esame dėkingi už atminimo įamžinimą, už istorijos puoselėjimą ir paramą sportininkams, kurie gerbia mūsų istorinę atmintį“, – kalbėjo G. Reutas.

ISTORIJA

Pulkininkas leitenantas Rimantas Baltušis (1960-2000) – vienas pirmųjų atkurtos Lietuvos karininkų, Lietuvos didžiojo kunigaikščio (LDK) Butigeidžio dragūnų bataliono įkūrėjas ir ilgametis vadas. Baigęs Klaipėdos jūreivystės mokyklą, R. Baltušis dirbo prekybiniame laivyne Vladivostoke.

Grįžęs į Lietuvą įsitraukė į Sąjūdžio apsaugos veiklą. 1990 m. pradėjo tarnybą Krašto apsaugos departamente. 1991 m. saugojo Lietuvos Respublikos Aukščiausiosios Tarybos rūmus.

Nuo 1992 m. „Geležinio vilko“ brigados atskirojo Klaipėdos motodesantinio bataliono organizatorius ir vadas, vėliau – LDK Butigeidžio dragūnų bataliono vadas. 1993-1995 m. mokėsi JAV pėstininkų mokykloje Fortbeninge. R. Baltušis pirmasis Lietuvoje pradėjo štabo darbą tvarkyti pagal NATO standartus. Vadas daug dėmesio skyrė kovinio rengimo programų įgyvendinimui bei tobulinimui.


  2019-08-25

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3C, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt