P0

Politika

Klaipėdoje lankysis Portugalijos gynybos ministras

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2019-08-26


Rugpjūčio 26-27 d. krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis susitiks su oficialaus vizito į Lietuvą atvyksiančiu Portugalijos gynybos ministru João Gomes Cravinho. Ministrai aptars aktualius aktyvaus dvišalio bendradarbiavimo klausimus, regioninės gynybos stiprinimą, pasidalins mintimis apie artėjančius NATO gynybos ministrų bei NATO viršūnių susitikimus, Europos Sąjungos gynybos iniciatyvas.

Prieš oficialų dvišalį susitikimą Vilniuje pirmadienį Lietuvos ir Portugalijos gynybos ministrai lankysis LDK Butigeidžio dragūnų batalione Klaipėdoje. Čia jie susitiks su Motorizuotosios pėstininkų brigados „Žemaitija“ vadu pulkininku Artūru Radvilu ir batalione nuo liepos pratyboms su mūsų šalies kariais dislokuotais Portugalijos kariais.

Lauros Jokšaitės nuotr.

Portugalijos kariai yra įsikūrę Butigeidžio dragūnų batalione ir treniruojasi su šio bataliono kariais. Per rotacijos laikotarpį iki rugsėjo Portugalijos kariai dalyvauja bendruose mokymuose su Lietuvos kariuomenės Karinėmis jūrų ir Specialiųjų operacijų pajėgomis. Tai jau trečias kartas, kai rotacinės portugalų karių pajėgos į Lietuvą atvyko pagal NATO saugumo užtikrinimo priemones, pradėtas 2014 m. po Rusijos agresijos Ukrainoje.

Lietuvos ir Portugalijos bendradarbiavimas gynybos srityje pastaraisiais metais išaugo. Portugalija į Lietuvą siunčia ne tik rotacines pajėgas, bet ir yra aktyvi NATO oro policijos misijos Baltijos šalyse dalyvė. Šios šalies karinės oro pajėgos su savo naikintuvais F-16 jau keturis kartus iš Lietuvos kariuomenės Karinių oro pajėgų bazės Šiauliuose yra patruliavusios Lietuvos, Latvijos ir Estijos oro erdvėje.

Portugalija taip pat prisideda ir prie NATO pajėgų integravimo vieneto Vilniuje veiklos, siųsdama į vieneto štabą karininkus. Jame vizito metu apsilankys ir Portugalijos gynybos ministras su delegacija. Delegacija taip pat apsilankys ir Vilniuje veikiančiame NATO energetinio saugumo kompetencijų centre.


2019-08-26

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Parama

Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

Paremti
Atviri dokumentai

VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

Su dokumentais galite susipažinti čia
Informacija

Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

Redakcijos adresas:
Tiltų g. 16 (4 aukštas)
Klaipėda, LT-91246
Tel. + 370 650 77550
el. paštas: info@atviraklaipeda.lt