P0

Verslas

Klaipėdoje vyks išmanių miestų forumas

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2019-08-26


Rugsėjo 26–27 dienomis Klaipėdoje, Kultūros fabrike, vyks „Baltic Smart City” forumas, subursiantis skirtingų šalių vadovus, verslininkus ir inovatorius, kad jie aptartų aktualiausias problemas, su kuriomis susiduria sparčiai didėjantys miestai, ir apžvelgtų įdomias naujai kuriamas technologijas, skirtas išmaniems miestams.

Tarp ryškiausių forumo pranešėjų bus profesorius Vladan Babovič – pirmaujantis mokslininkas hidroinformatikos srityje Singapūre, kur nuo 1990 m. pradžios jis tyrinėjo hidrologinius reiškinius.

Prof. Vladan taip pat yra Singapūro Delft vandens aljanso (SDWA), kurio veikla skirta spręsti vandens ir aplinkos priežiūros klausimus, steigėjas. Jis nuolat dalyvauja įgyvendinant svarbius projektus, vienas jų – Punggol-Serangoon rezervuarų vandens kokybės modeliavimas.

Singapūre vandens ištekliai stipriai ribojami ir strategiškai labai svarbūs, dalį jų reikia importuoti iš kitų šalių, tad šioje šalyje labai atidžiai stebima vandens kokybė tiek prieš, tiek po valymo ir Singapūras skiria daug išteklių bei laiko tokiems tyrimams. Čia sukuriamos šios srities technologijos yra vienos iš pažangiausių aplinkos stebėsenos srityje.

„Atrodo, kad Baltijos regionas yra labai nutolęs nuo Singapūro, tačiau vandens taršos problemos, su kuriomis susiduriame ir mes, yra didesnės nei dauguma gali įsivaizduoti. Stokholmo tarptautinio vandens instituto (SIWI) duomenimis, Baltijos jūra yra viena labiausiai užterštų jūrų pasaulyje. O žinant dar ir cheminių ginklų skandinimo jūroje istoriją visoms Baltijos šalių vyriausybėms labai svarbu pasiruošti įvairiems scenarijams, kurie prasideda nuo atidaus pakrančių vandenų stebėjimo. Profesorius V. Babovič Klaipėdoje vyksiančio forumo metu pasidalins savo sukaupta patirtimi šia tema”, – rašoma forumo organizatorių pranešime spaudai.

Daugiau informacijos apie „Baltic Smart City” forumą galima rasti www.baltic-forum.com.


  2019-08-26

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3C, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt