P0

Kultūra

Klaipėdos dramos teatre – Rygos muzikos namų „Daile“ spektaklis

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2019-08-27


Rugsėjo 20 d. Klaipėdos dramos teatro Mažojoje salėje bus parodytas Rygos muzikos namuose „Daile“ pagal šiuolaikinio dramaturgo Michailo Durnenkovo, Londono „Royal Court Theatre“ prezidento pjesę sukurtas spektaklis „Karas dar neprasidėjo“. Jame vaidina ir lietuvių aktorius Gytis Ivanauskas.

Spektaklyje vaidina skirtingų teatro mokyklų, skirtingų kalbos kultūrų aktoriai: latvė Guna Zarinia, lietuvis Gytis Ivanauskas ir rusas Aleksandras Malikovas. Dmitrijaus Matvejevo nuotr.

Pjesė sukurta Glazgo (Škotija) teatro užsakymu, pastatyta daugelyje kitų teatrų – Plimute ir Londone, Bukarešte, Maskvoje, Helsinkyje ir kt.

Spektaklio veikėjai – eiliniai, bet kuriame pasaulio mieste gyvenantys: tėvai ir vaikai, vyrai ir žmonos. Juos slegiančios problemos artimos kiekvienam: baimė netekti artimųjų ir nutraukti šeimyninius saitus, naujosios technologijos, apleisti bejėgiai seneliai kaimuose. Vartotojų visuomenė, įpratusi rinktis tai, kas geriausia, ir pamirštanti apie tikruosius jausmus. Į gatves besiliejanti agresija ir įvairios eskapizmo formos.

Spektaklyje vaidina skirtingų teatro mokyklų, skirtingų kalbos kultūrų aktoriai: latvė Guna Zarinia, lietuvis Gytis Ivanauskas ir rusas Aleksandras Malikovas.

Spektaklio premjera įvyko 2018 m. spalio 18 d. Rygoje. Spektaklio trukmė – 2 val. (be pertraukos), spektaklis vaidinamas rusų kalba su lietuviškais titrais.


Kultūros straipsnių vidus

2019-08-27

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Parama

Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

Paremti
Atviri dokumentai

VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

Su dokumentais galite susipažinti čia
Informacija

Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

Redakcijos adresas:
Tiltų g. 16 (4 aukštas)
Klaipėda, LT-91246
Tel. + 370 650 77550
el. paštas: info@atviraklaipeda.lt