P0

Verslas

Ant „Klaipėdos baldų“ stogų – saulės elektrinė (1)

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2019-08-28


SBA baldų kompanijos valdoma bendrovė „Klaipėdos baldai“ skelbia ant savo pastatų stogų įsirengusi 1 MW galios saulės elektrinę.

Skaičiuojama, jog per du mėnesius „I+D Energias Lietuva“ įrengta elektrinė pagamins iki 10% įmonės suvartojamo elektros kiekio, o 0,8 mln. eurų investicija su finansine parama atsipirks per 7-8 metus.

„Pirmasis saulės jėgainės darbo mėnuo nuteikė optimistiškai – elektros pagaminta 16 proc. daugiau nei buvo numatyta projekte. Tai reiškia, kad saulėtų dienų Lietuvoje pakankamai ir saulės elektrinių įrengimas pasiteisina“, – pranešime spaudai cituojamas „Klaipėdos baldų“ vadovas Gintautas Vitkevičius.

Planuojama, kad per metus saulės jėgainė „Klaipėdos baldams“ pagamins apie 900 MWh elektros energijos. Pranešime teigiama, kad dėl to į aplinką nebus išmesta maždaug 540 t CO2 dujų, kurios išsiskirtų šį elektros kiekį gaminant ne iš atsinaujinančių energijos išteklių.

Iš viso ant „Klaipėdos baldų“ pastatų stogų pradėjo veikti apie 3 600 foto modulių, o bendras plotas, kurį užima saulės elektrinė, siekia 18 tūkst. kv. m.

Pranešama, kad du mėnesius trukusias statybas vykdė bendra Lietuvos ir Ispanijos saulės elektrinių bendrovė „I+D Energias Lietuva“. Rengėjui tai jau šeštas 1 MW ir didesnės galios elektrinių projektas.

„Džiaugiamės galėdami prisidėti prie Lietuvos rinkos lyderių tapimo vis efektyvesniais ir tvariai gaminančiais elektros energiją. Gaudami finansinę naudą, jie taip pat mažina taršą CO2 bei prisideda prie decentralizuoto elektros sektoriaus Lietuvoje kūrimo“, – pranešime cituojama „I+D Energias Lietuva“ vykdančioji direktorė Rūta Jakubauskienė.

Skelbiama, kad elektrinės įranga išsiskiria saugumu, kurį užtikrina technologiniai sprendimai iš pažangiausių konstrukcijų gamintojų „Aerocompact“, „Bisol“ ir „SolarEdge“. Visi elektrinės moduliai ir jų konstrukcijos buvo pagamintos Europos Sąjungoje. Dėl saugumo ir įrengimui panaudotų medžiagų kokybės elektrinei buvo suteikta dvidešimties metų garantija.

„Klaipėdos baldų“ elektrinės projektas buvo įgyvendintas pagal ES struktūrinių fondų finansuojamą priemonę „Atsinaujinantys energijos ištekliai pramonei LT+“.

INFORMACIJA

„I+D Energias“ savo veiklą pradėjo 2007 metais Ispanijoje. Įmonė, kuri specializuojasi projektuojant, įrengiant bei prižiūrint saulės elektrines, jau įgyvendino projektus Ispanijoje, Italijoje, Šveicarijoje, Jungtinėje Karalystėje, Vengrijoje ir kitur. Nuo 2007 metų „I+D Energias“ įrengė per 200 MW saulės elektrinių, iš kurių net 27 MW – ant komercinių bei pramoninių pastatų stogų. 2017 metais „I+D Energias“ ir lietuvių investicijų valdymo bendrovė „Sun Investment Group“ įkūrė bendrą įmonę „I+D Energias Lietuva“, kuri yra viena aktyviausių rinkos dalyvių teikiant sprendimus pramonės įmonėms. To pavyzdys yra pastatyta didžiausia elektrinė ant stogo Baltijos šalyje. 

Straipsnio vidus 10 pastraipa kompas

Parengta pagal Blue Oceans PR ” pranešimą


2019-08-28

Vienas komentaras apie “Ant „Klaipėdos baldų“ stogų – saulės elektrinė”

  1. Džiugu, kad gamintojai rūpinasi aplinkos tarša. Tikrai didelės gamyklos tokiu būdu gali ženkliai sumažinti poveikį aplinkai tuo pačiu sumažindami savo sąnaudas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Parama

Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

Paremti
Atviri dokumentai

VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

Su dokumentais galite susipažinti čia
Informacija

Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

Redakcijos adresas:
Tiltų g. 16 (4 aukštas)
Klaipėda, LT-91246
Tel. + 370 650 77550
el. paštas: info@atviraklaipeda.lt