P0

Fotoreportažai, Miestas

Paupiškiai vasarą išlydi su sveikatingumo taku

Martynas Vainorius

Martynas Vainorius
2019-08-31


Šeštadienio popietę Paupių bendruomenė kartu su kaimynystėje veikiančia Klaipėdos valstybine kolegija surengė vasaros palydėtuvių šventę.

Jos metu ne tik veikė pikniko ir vaikų laisvalaikio erdvės, buvo  minimas antrasis šios bendruomenės gimtadienis, bet ir pristatytas Kneipp sveikatingumo takas, įrengtas šalia Paupių tvenkinuko.

Martyno Vainoriaus nuotr.

Kolegijos Turizmo ir rekreacijos katedros vedėja Jurgita Kasparienė pasakojo, kad tokio tako iniciatyva kilo iš pačios Paupių bendruomenės. Tada gimė mintis parengti projektą įstaigos organizuojam taikomosios mokslo veiklos idėjų konkursui. Sulaukus kolegijos vadovybės įvertinimo, šiam projektui buvo skirtas finansavimas, prisidėjo ir bendruomenė.

Pagal UAB „Danės projektai” parengtą projektą buvo įrengtas 7 m ilgio ir 1 m pločio sveikatingumo takas, užpildytas stambesniais ir smulkiais akmenukais, kedro bei eglės kankorėžiais, smulkiomis medžių šakelėmis, medžio žieve ir įvairaus dydžio beržo ritinėliais. Prie tako įrengti ir du suoliukai, kuriuo padovanojo sodų bendrija „Diana”.

Paupių bendruomenės vadovė Regina Baguckienė sakė, jog šis takas yra viena iš bendruomenės išsipildžiusių svajonių. Kita, dar keliaujanti realybės link – bendruomenės namai.

Martyno Vainoriaus nuotr.

Tokie sveikatingumo takeliai įrengiami remiantis XIX a. vokiečių dvasininko, žymaus natūropato Sebastiano Kneipo sukurtu holistiniu sveikatos gerinimo modeliu, sveikatos filosofija. Ji remiasi 5 elementų sistema: judėjimo terapija, vaistažolių terapija, vandens terapija,  harmonijos terapija, sveika mityba. Teigiama, kad vaikščiojant  basomis tokiu taku, dirginami padai ir veikiamos nervų sistemos zonos – iš jų pasklidę impulsai pasiekia reikiamą organą bei aktyvizuoja visą žmogaus organizmo imuninę sistemą. Toks natūralus masažas atpalaiduoja, šalina nuovargį, dirglumą, nemigą, gerina darbingumą, atmintį bei dėmesį ir teigiamai veikia visą organizmą. Derinant vaikščiojimą basomis po įvairiai dirginančius paviršius, pagerėja kraujo apytaka, atsiranda daugiau energijos, pakyla nuotaika ir darbingumas. Kartu tai labai veiksminga organizmo grūdinimo priemonė, naudinga bet kurio amžiaus grupės žmogui.

Beje, analogiškas takas, tik ne 7, o 9 metrų, pagal tą patį projektą bus įrengtas šalia Gindulių stadiono. Pasak J. Kasparienės, Sendvario seniūnijai priklauso 9 bendruomenės ir visos jos prisideda prie tako įrengimo – kiekviena bendruomenė užpildys medžiagomis po metrą šio tako.

Martyno Vainoriaus nuotr.


  Miesto straipsnių vidus

  2019-08-31

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieną mėnesį skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt