Prie jūros vėl užsiliepsnojo senovinė ugnis

Fotoreportažai, Uostas ir jūra
Avatar photoAtvira Klaipėda
2019-08-31

[vc_row][vc_column][vc_column_text]Šeštadienio vakarą Baltijos jūros pakrantėje vėl nušvito laužai – surengta jau tradicinė akcija „Senovinė ugnies naktis“.

Martyno Vainoriaus nuotr.

Šiemetinės akcijos metu prisimenami visi, kurie prieš 30 metų įsiliejo į Baltijos kelio vienybės bangą ir prisidėjo prie Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo.

Klaipėdoje vienybės laužą I Melnragės paplūdimyje (prie gelbėjimo stoties) uždegė Lietuvos šaulių sąjungos Vakarų (Jūros) šaulių 3-iosios rinktinės jaunieji šauliai. Prie laužo koncertavo Žvejų rūmų mišrus choras „Cantare“, kolektyvų „Vėtra“ ir „Žilvinas“ šokėjai, Klaipėdos etnokultūros centro folkloro ansamblis „Alka“ ir tradicinės instrumentinės muzikos ansamblis „Senoliai“.

Ši iniciatyva gimė 1992 m. Suomijoje, kai šalis šventė nepriklausomybės 75-metį. Iniciatyvos idėja kilo prisimenant istorijos metraščiuose aprašytą unikalią Baltijos jūros pakrantės apsaugos ir perspėjimo nuo pavojaus laužų sistemą, kuri mena vikingų laikus. Istoriniai šaltiniai liudija, kad kiekviena pajūrio bendruomenė turėjo įsipareigoti prisidėti prie apsaugos sistemos ir esant reikalui uždegti perspėjimo laužus, įspėti kaimynus apie gresiantį pavojų. Už susitarimo nesilaikymą buvo galima sulaukti griežtų bausmių.

Palaipsniui prie šio projekto prisijungė ne tik kitos Baltijos šalys, net ir tos, kurios neturi Baltijos jūros pakrantės. Šventės metu vyksta įvairūs kultūriniai renginiai – poezijos, folkloro, tradicinių šokių vakarai, kuriuose aktyviai dalyvauja vietos bendruomenės ir svečiai.

Iniciatyvos organizatoriai ir partneriai Lietuvoje – Vyriausybės kanceliarija, Pajūrio regioninio parko direkcija, Klaipėdos ir Klaipėdos rajono, Palangos, Neringos, Šilutės savivaldybių, Rusnės ir Kintų miestelių vietos bendruomenės, Juodkrantės Liudviko Rėzos kultūros centras, Nidos kultūros ir informacijos centras „Agila“.

Palangos miesto gyventojai ir svečiai šia proga buvo kviečiami rinktis prie jūros tilto, o šventojiškiai – pajūryje ties vieta, kur Šventosios upė įteka į jūrą. Neringos pajūryje simboliniai laužai buvo degami Nidos centriniame paplūdimyje, Preiloje prie gelbėjimo stoties, Juodkrantėje ties Mažąja gelbėjimo stotimi.

Martyno Vainoriaus nuotr.

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_gallery interval=”3″ images=”100456,100457,100458,100459,100461,100465,100462,100463,100464″ img_size=”gallery”][/vc_column][/vc_row]

Žymos: | | | | | |

Komentarai:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. IP adresas bus rodomas viešai. Būtini laukeliai pažymėti * ženklu.

Pranešti apie klaidą

Please enable JavaScript in your browser to complete this form.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Koronavirusas

Palanga - sergamumo COVID-19 viršūnėje

Lietuvoje jau trečią dieną iš eilės fiksuojama daugiau nei šimtas naujų susirgimų COVID-19, skelbia Valstybės duomenų agentūra. Trečiadienį 83 žmonės ...
2024-07-25
Skaityti daugiau

Regionas

Šventojoje - šeimų, auginančių kurčius ir neprigirdinčius vaikus, vasaros stovykla

Ketvirtadienį Šventojoje prasideda Lietuvos šeimų, auginančių kurčius ir neprigirdinčius vaikus, vasaros stovykla „Bėgant iš tylos pasaulio”. Stovykla vyks poilsio komplekse ...
2024-07-25
Skaityti daugiau

Vasara

Žemiausios oro temperatūros liepos mėnesį

Liepa – vidutiniškai šilčiausias vasaros ir visų metų mėnuo. Šis mėnuo Lietuvoje yra vienintelis, kuomet niekada šalies meteorologinių stebėjimų istorijoje ...
2024-07-22
Skaityti daugiau



Pin It on Pinterest

Share This