P0

Fotoreportažai, Švietimas

Klaipėdos universitetas mokslo metus pasitinka su naujovėmis

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2019-09-02


Klaipėdos universiteto (KU) vadovai pirmadienį surengtos spaudos konferencijos metu tikino, kad ši švietimo įstaiga naujus mokslo metus pradeda ne tik pakeitusi savo vizualinį identitetą, bet ir gerindama sąlygas studentams, didindama studijų patrauklumą.

Mato Mačiulskio nuotr.

Teigiama, kad šiemet įstojusių į KU yra daugiau nei praėjusiais metais. Kol kas naujų studentų – daugiau nei 900, nepaisant to, kad šiemet KU nebuvo vykdomas priėmimas į Menų akademiją, po to kai ši buvo prijungta prie Lietuvos muzikos ir teatro akademijos. Galutinis šiais metais įstojusių studentų skaičius kol kas dar nežinomas – jis paaiškės spalio 1 d., kadangi studentai ir užsienio vis dar keliauja į ambasadas.

Europos Komisija šiemet paskelbė aukštąsias mokyklas iš visos Europos, kurios priklausys pirmosioms Europos universitetų  tinklų iniciatyvos sąjungoms. Šie universitetai dalyvaus bendruose procesuose, padedančiuose kurti Europos aukštojo mokslo universitetų „universitetą“, grindžiamą glaudžiu akademiniu ir administraciniu integravimu. KU pateko į „European University for Smart Urban Coastal Sustainability“ („Europos universitetas išmanių urbanizuotų pakrančių tvarumo problemoms spręsti“) konsorciumą, kuriame kartu su Atėnų, Valencijos, Zadaro, Bukarešto ir La Rošelio miestų universitetais stengsis formuoti naują požiūrį į studijų ir mokslinių tyrimų organizavimą, siekiant atspindėti problemų ir galimybių sudėtingumą, su kuriomis susiduria miesto pakrančių aplinka.


Švietimo vidus

Taip pat pranešta, kad Vyriausybė pritarė KU nekilnojamo turto investavimo projektui. Pagal jį bus parduodami nuo KU miestelio nutolę objektai, o gautos lėšos skirtos naujo bendrabučio statyboms, laboratoriniam korpusui bei bendrai infrastruktūrai gerinti.

Švietimo, mokslo ir sporto ministerija jau pritarė modernizavimo projektui ir skyrė 1 mln. eurų paramą Socialinių mokslų fakulteto, bibliotekos, archyvo ir Tęstinių studijų instituto perkėlimui į Salomėjos Nėries g. 5.  Čia planuojama sutvarkyti beveik 1800 kv. m. patalpų.


Nuo birželio mėnesio KU pradėjo 24 mėnesius truksiantį projektą „KU vykdomų studijų kokybės gerinimas ir universiteto valdymo tobulinimas, atliepiant miesto ir regiono poreikius“, kuriam skirta 1,1 mln. eurų. Jo metu bus peržiūrimos studijų programos, susitelkiama į jūrinių specializacijų stiprinimą, modernizuojamas universiteto valdymas, diegiamas elektroninio mokymosi modelis.

Teigiama, kad KU ir toliau sieks galimybės vėl rengti pedagogus.

Parengta pagal Klaipėdos universiteto pranešimą

Mato Mačiulskio nuotr.


2019-09-02

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Parama

Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

Paremti
Atviri dokumentai

VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

Su dokumentais galite susipažinti čia
Informacija

Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

Redakcijos adresas:
Bangų g. 5A (3 aukštas)
Klaipėda, LT-91250
Tel. + 370 650 77550
el. paštas: info@atviraklaipeda.lt