P0

Svarbu, Verslas

Šiluma: vis dar pigesnė nei pernai, bet…

Martynas Vainorius

Martynas Vainorius
2019-09-02


Nors rugsėjis tapo šeštuoju iš eilės mėnesiu, kai šilumos energija Klaipėdoje ir Gargžduose yra pigesnė nei prieš metus, sulig vasaros pabaiga jau matyti ir šilumos gamintojų ruošimasis sezonui, kuriuo metu tradiciškai auga ir kainos.

Abiem miestams centralizuotą šilumą tiekiančios AB „Klaipėdos energijos” valdyba nustatė, kad rugsėjį už šilumą (šiuo metu naudojamą karštam vandeniui ruošti ir gyvatukams šildyti) teks mokėti 3,19 ct/kWh be PVM. Šis tarifas yra beveik 15 proc. mažesnis nei nustatytas pernai rugsėjį. Tačiau lyginant su šių metų rugpjūčiu kaina jau išaugo 18,15 proc.

Kaip ir įprasta ne šildymo sezono metu, taip ir rugsėjį visą reikiamą energiją miestui patieks nepriklausomi šilumos gamintojai (NŠG). Net 70 proc. šilumos patieks atliekų deginimo jėgainė „Fortum Klaipėda”, kuri vienintelė iš visų tiekėjų nusprendė pabranginti savo šilumą. Jos apetitas padidėjo kartais – dabartinis tarifas (1,3 ct/kWh) lyginant su buvusiu pernai išaugo 2,6 karto, o lyginant su šio rugpjūčio – net 3,4 karto.

Dėl gerokai didesnės kainos nei siūlo kiti NŠG, iš „Fortum Klaipėda” bus supirkta ne visa jos pasiūlyta šiluma. Bendrovė buvo pasiruošusi patenkinti visą miesto poreikį, tačiau trečdalis šilumos bus superkama iš gerokai mažesnis tarifus pasiūliusių bendrovių: „Miesto energijos” (0,3 ct/kWh), „Klaipėdos baldų” (0,35 ct/kWh), „Klaipėdos medienos” (0,38 ct/kWh) ir „Home group” (0,49 ct/kWh). Visų jų pasiūlyta kaina yra nuo 35 proc. iki 2,3 karto mažesnė nei pernykščio rugsėjo tarifai.

Už borto šį mėnesį ir vėl liko „Pramonės energija”, panorusi už šilumą gauti tiek pat, kiek ir „Fortum Klaipėda”. Tačiau bendrovė turi beveik keturis kartus mažesnius gamybinius pajėgumus, todėl pirmiausia tiek pat kainuojanti šiluma perkama iš atliekų deginimo jėgainės.

Jei rugpjūtį būtų reikėję dirbti „Klaipėdos energijos” biokuro katilams, juose pagaminta šiluma būtų buvusi brangiausia – 2,22 ct/kWh.


  2019-09-02

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3F, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt