P0

Politika

Kalotės apylinkės gyventojai Seimo nario rinkimuose nedalyvauja (2)

Palmira Martinkienė

Palmira Mart
2019-09-03


Šį sekmadienį vyksiant Seimo nario rinkimams Gargždų vienmandatėje apygardoje, „Atvira Klaipėda” sulaukė Alinos iš Aukštkiemio kaimo susirūpinimo, kad juos neva rinkimų organizatoriai pamiršo.

„Kadangi renkamas Klaipėdos rajono atstovas, kaip visada iki šiol, visi rajono gyventojai ir balsuodavome. Tiesiog įdomu, kur mes dingome iš šių artėjančių rinkimų”, – klausė moteris.

2016-ųjų metų Seimo rinkimuose vienmandatėje Danės apygardoje Seimo nariu buvo išrinktas klaipėdietis Naglis Puteikis Martyno Vainoriaus nuotr.

Gargždų rinkimų komisijos pirmininkas Zigmas Bitinas paaiškino, jog ne tik Aukštkiemio, bet ir visai Kalotės apylinkei priklausančių kaimų gyventojai dar prieš praėjusius Seimo rinkimus buvo priskirti Danės vienmandatei apygardai ir savo išrinktą Seimo narį jau turi.

„Kalotė, Karklė, Kukuliškiai, Slengiai, Ginduliai ir visi kiti kaimai dar 2016 metais buvo atiduoti Klaipėdos Danės vienmandatei rinkimų apygardai”, – sakė Z. Bitinas, paaiškinęs, jog rinkėja, ko gero, Seimo rinkimus bus sumaišiusi su savivaldos rinkimais.

Jo teigimu, vienmandatėje rinkimų apygardoje išrinkti Seimo nariai turi atstovauti panašiam rinkėjų skaičiui „su plius minus 10 proc. nukrypimu nuo rinkėjų vidurkio, apie 35 000 rinkėjų”.

Dėl to, pasak Z. Bitino, dar prieš 2016- ųjų metų rinkimus buvo pakeistos kai kurių vienmandačių rinkimų apygardų ribos, o savivaldos rinkimuose teritorijos keistos nebuvo.

2016-ųjų metų Seimo rinkimuose vienmandatėje Danės apygardoje Seimo nariu buvo išrinktas klaipėdietis Naglis Puteikis.

Rinkimų teritorijas galima rasti ir pasitikslinti Vyriausiosios rinkimų komisijos internetinėje svetainėje.


2019-09-03

2 komentarai “Kalotės apylinkės gyventojai Seimo nario rinkimuose nedalyvauja”

  1. keistai atrodo, kai renkant seimo nari Slengiai, kalote, aukstk.. ir t.t. priskiriami Klaipedos miestui, o meru ir savivaldos – klaipedos rajonui.

    • O koks skirtumas, kurioje fizinėje vietoje Seimo narys išrinktas? Svarbu, kad yra, kas atstovauja gyventojų interesams. Bet ,pasirodo, dalis gyventojų beveik 4 metus to net nežino. Vadinasi, jiems Seimo narys tiesiog …nereikalingas ? 🙂

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Parama

Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

Paremti
Atviri dokumentai

VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

Su dokumentais galite susipažinti čia
Informacija

Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

Redakcijos adresas:
Tiltų g. 16 (4 aukštas)
Klaipėda, LT-91246
Tel. + 370 650 77550
el. paštas: info@atviraklaipeda.lt