P0

Fotoreportažai, Sveikata

Paroda siekiama pagelbėti mažiesiems ligoniams

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2019-09-04


Klaipėdos vaikų ligoninėje kitą ketvirtadienį, rugsėjo 12 d., Lietuvos dailininkų sąjungos (LDS) Klaipėdos skyrius pristatys socialinio/meninio projekto „Sveika (,) Jūra“ parodą.

Ernestas Žvaigždinas. Geltona.

Klaipėdos dalininkai, bendradarbiaudami Klaipėdos vaikų ligonine, skelbia įgyvendinantys projektą, kurio pagrindinė idėja yra meno kūrinio pasiekiamumas ir ekspozicinė niša socialiai jautrioms ir izoliuotoms visuomenės grupėms, tarp kurių patenka ir vaikai. 

„Metaforinė frazė, kad namų ir sienos gydo, o ligoninių koridoriai ir palatos baltomis steriliomis sienomis yra per slogios ir niūrios, nors labai šviesios, suformuoja aiškius uždavinius”, – rašoma LDS Klaipėdos skyriaus pranešime.  

Jame teigiama, jog šviesa yra labai svarbi sąlyga, eksponuojant meno kūrinius, tad ligoninės erdvės gali būti tos, kurios suteiks moralinės, psichologinės ir vertybinės prasmės.

Tikimasi, jog meno kūrinių integravimas į ligoninės viešą erdvę ją pagyvins, o joje besilankančius ir joje laikinai besigydančius vaikus nuteiks optimistiškai, sukels jiems ne tik estetinį pasigėrėjimą, bet ir realią psichologinę naudą, skatins greitesnį jų išgijimą. 

Projekto „Sveika (,) Jūra“ motyvacinį pagrindimą pristatys psichologė Rima Mokusienė. 

Skelbiama, jog projekto tikslui įgyvendinti buvo pakviesti skirtingų kartų, skirtingas patirtis turintys menininkai.

Projekto metu sukurti darbai eksponuojami visiems prieinamoje nuolatinėje Klaipėdos vaikų ligoninės ekspozicijoje. Čia demonstruojami Dalios Čistovaitės, Jolantos Vitkutės, Vitalijos Petraitytės, Tatjanos Simanaitienės, Antano Garjono, Ernesto Žvaigždino, Martyno Jankevičiaus, Saulės Želnytės, Neringos Poškutės-Jukumienės, Virginijaus Viningos, Simonos Martinkutės, Aušros Mačiulaitienės ir kitų kūrėjų darbai.


  2019-09-04

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieną mėnesį skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt