P0

Orai

Rugsėjis šiltesnis būna pajūry

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2019-09-07


Prasidėjo pirmasis rudens mėnuo – rugsėjis.

Pasak Lietuvos hidrometeorologijos tarnybos, pirmosios rugsėjo dienos įprastai dar pratęsia vasaros pabaigos orus ir būna, kaip ir šiemet, gana šiltos.

Rugsėjį šalnų nebūna tik Kuršių nerijoje. Palmiros Mart nuotr.

Paskutiniojo 30-mečio vidutinė vyraujanti rugsėjo temperatūra buvo tarp 12-13 laipsnių šilumos, o prie jūros ji visada būna keliais laipsniais aukštesnė. Tačiau rugsėjį jau ne tik prie žemės, bet ir ore pasitaiko šalnų.

Šalčiausia rugsėjo naktis buvo prieš 23 metus, kaip Varėnoje termometro stulpelis nukrito iki 6,3 laipsnių šalčio. Rugsėjį šalnų nebūna tik Kuršių nerijoje.

Tuo metu vidutinė rudens sezono oro temperatūra svyruoja apie 7 laipsnius, Žemaičių aukštumoje – apie 6 laipsnius, o pajūryje viršija 9 laipsnius.

Rudenį ir rugsėjį daugiausia kritulių iškrenta Žemaitijos vakaruose – iki 300 mm, o pietiniuose bei centriniuose rajonuose jų būna tris kartus mažiau.

Išskirtinė rudens sezono pradžia buvo 1992 metai ir pernai, kai mūsų šalį buvo užplūdęs atogrąžų oras. Pernykštė rugsėjo 1-oji buvo karčiausia per visą stebėjimo  laikotarpį, kai daug kur temperatūra šoktelėjo per 30 laipsnių, o Druskininkuose buvo pasiektas ne tik rugsėjo, bet ir viso rudens sezono maksimumas – 35,1 laipsnio.

Šeštadienis Klaipėdoje bus gana šiltas ir saulėtas, o štai sekmadienį visą dieną prognozuojamas lietus, oro temperatūra svyruos apie 16-17 laipsnių.

Pirmadienį vėl turėtų sugrįžti šiluma, temperatūra gali šoktelti iki 24-25 laipsnių, bus saulėta. Tačiau nuo antradienio prognozuojami trumpalaikiai lietūs ir kasdien po laipsnį kitą mažėjanti temperatūra, kuri visgi dar visą savaitę laikysis gana vasariška – apie 19-20 laipsnių.


  2019-09-07

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3C, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt