P0

Kultūra

Dokumentiniame filme – profesionalių teatralų, neįgaliųjų ir Klaipėdos jaunimo dialogas

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2019-09-09


Antradienį 18 val. Klaipėdos apskrities viešojoje Ievos Simonaitytės bibliotekoje – premjera. Visuomenei bus pristatomas Klaipėdos neįgaliųjų, Klaipėdos jaunimo ir „Apeirono teatro“ projekto „Dialogas“ metu sukurtas dokumentinis filmas.

Vido Valinčiaus (Media dia) nuotr.

36 minučių trukmės dokumentinį filmą „Apeirono teatro“ režisierės Greta Gudelytė ir Eglė Kazickaitė kūrė kartu su komunikacijos agentūros „Media dia“ vaizdo operatoriumi ir montažo režisieriumi Vidu Valinčiumi. Tą patį vakarą bus pristatyta ir Ruslan Bolgov fotografijų paroda „Dialogas #1“.

„Apeirono teatro“ kūrėjai šią vasarą pakvietė į savaitę trukusias dirbtuves „Dialogas“, kuriose jaunimas ir turintieji protinę negalią dirbo socialinio-psichologinio teatro principu.

Pasak „Apeirono teatro“ režisierės Gretos Gudelytės, Lietuvoje žmonės su protine negalia, regis, gyvena kitame pasaulyje: jie kuria tik vieni kitiems ir stebi tik vieni kitų spektaklius, yra retai matomi gatvėse, nėra girdimi radijuje, nematomi televizijoje, jų įtraukimo į visuomenę projektai neretai yra trumpalaikiai ir nedrąsūs.

„Žagarėje vykęs incidentas, kurio metu grupelė miestelio gyventojų bandė priešintis psichinę negalią turinčių žmonių globos namų statybai, tėra dalies visuomenės tamsumo smulki iliustracija. Todėl ne kartą minėjau, kad tikrosios integracijos projektai, sietini su neįgaliaisiais ar kitomis socialinės atskirties grupėmis, bet ir su visuomenės integracija“, – pranešime spaudai cituojama projekto programos rengėja ir viena iš įgyvendintojų Greta Gudelytė.

„Apeirono teatro“ režisierė Eglė Kazickaitė sako, kad kūrybiniame procese žmonės atsipalaiduoja, įgyja galimybę realizuotis kaip asmenybės, pajunta dvasios pilnatvę, yra stimuliuojami labiau pasitikėti savo jėgomis, pasijusti vertingu: „Teatras ne tik atitolina nuo gyvenimiškų rūpesčių, bet tuo pačiu grąžina į gyvenimo realybę stipresnius, labiau savimi pasitikinčius, suteikia vilties, tikėjimo, moko bendrauti kitaip.“

„Apeirono teatro“ kūrybinėse dirbtuvėse ir dokumentiniame filme filmavosi neįgaliųjų centro „Klaipėdos lakštutė“ ir sutrikusio intelekto žmonių globos bendrijos „Klaipėdos viltis“ gyventojai, profesionalūs teatro aktoriai ir 18-29 metų jaunimas iš Klaipėdos.

Kultūros straipsnių vidus

Po filmo premjeros vyks bendra žiūrovų diskusija su renginio organizatoriais ir projekto dalyviais.


2019-09-09

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Parama

Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

Paremti
Atviri dokumentai

VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

Su dokumentais galite susipažinti čia
Informacija

Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

Redakcijos adresas:
Bangų g. 5A (3 aukštas)
Klaipėda, LT-91250
Tel. + 370 650 77550
el. paštas: info@atviraklaipeda.lt