Kriminalai ir nelaimės

Už dokumentų klastojimą – 19 tūkst. eurų bauda (1)

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2019-09-09


Prokuratūra praneša, jog Klaipėdos apylinkės teismas baudžiamuoju įsakymu kaltu pripažino vienos didžiausių uostamiesčio autotransporto įmonių vadovą dėl apgaulingo įmonės apskaitos tvarkymo ir neteisingų duomenų apie pajamas, pelną ar turtą pateikimo.

Už tai vyrui skirta beveik 19 tūkstančių eurų bauda, kokios ir prašė ikiteisminiam tyrimui vadovavęs Klaipėdos apygardos prokuroras Arvydas Navickas.

Ikiteisminis tyrimo duomenimis, įmonės vadovas, siekdamas sumažinti mokėtinus mokesčius valstybei, klastojo įmonės buhalterinius dokumentus, juose įrašydamas didesnes darbuotojams išmokamas sumas, nei jie realiai gaudavo. Daliai autotransporto įmonės darbuotojų, dirbusių vairuotojais, nebuvo mokami dienpinigiai, dalis gaudavo mažiau, nei jiems priklausė.

Bylos duomenimis, įmonės vadovas buhalteriniuose įmonės dokumentuose nurodydavo didesnes įmonės patirtas išlaidas, kad valstybei būtų sumokėta mažiau pelno mokesčio.

Skelbiama, jog per 2014-2016 metus 294 darbuotojams nebuvo išmokėta beveik 2,5 mln., o į valstybės biudžetą nesumokėta beveik 357 tūkst. eurų pelno mokesčio. Kadangi įmonės vairuotojams buvo mokamas sutartas atlyginimas, šie įmonės vadovui nereiškė jokių pretenzijų.

Autotransporto įmonės vadovas kaltę pripažino ir savanoriškai atlygino padarytą žalą valstybei.

Teismo baudžiamojo įsakymo taikymo būtina ir svarbiausia sąlyga – asmuo privalo atlyginti padarytą žalą.


2019-09-09

Vienas komentaras apie “Už dokumentų klastojimą – 19 tūkst. eurų bauda”

  1. Kokie geručiai tie mūsų teisėjai – darbuotojams neišmokėta 2,5 milijono, valstybei žala 357 000 ir ti 19 000 bauda – sakyč labai vykęs verslo planas – net bankas brangiau skolina.
    Galima drąsiai STT, FNTT siūsti teisėjo ir advokato dorumą tikrinti – bet matomai prie jūras tai ne sostinėje – FNTT, STT dar nesusipyko, nesusikirto su teisėjais – todėl vsio zakonno.

    Tokioje JAV – už tokias makles manyč kalėjimas be išlygų ir kaim min 5 metams, bet čia Lietuva, čia Klaipėda – čia tipo visi savi.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Parama

Jei Jums patinka "Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ "Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra vienintelis mūsų pajamų šaltinis.

Paremti
Atviri dokumentai

VšĮ "Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ "Klaipėda atvirai" steigimo sutartį.

Su dokumentais galite susipažinti čia
Informacija

Portalas “Atvira Klaipėda” priklauso
VšĮ “Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

Redakcijos adresas:
Tiltų g. 16 (4 aukštas)
Klaipėda, LT-91246
Tel. + 370 650 77550
el. paštas: info@atviraklaipeda.lt