Pirmasis visiškai atviras naujienų portalas
2019-09-09 |
Rugsėjo 13–14 d. kvies antrasis Nidos forumas „Europos migrena“ – susitikimų ir diskusijų savaitgalis, skirtas visiems besidomintiems bendros tarptautinės istorinės, politinės bei kultūrinės erdvės procesais.
Šį kartą forumo iniciatorių sumanyta renginio tema – „Kaip mes statėme sieną“. Akcentuojant 1961 metais Berlyne iškilusią mūro užtvarą, kurios egzistavimo pasekmės jaučiamos iki šiol, iš akiračio neišleidžiami ir kiti istoriniai bei politiniai reiškiniai bei jų vaidmuo – nuo Senosios Romos imperijos iki „Brexit“.
„Mūsų tikslas – atvirumas visiems, kuriuos jaudina šios temos. Savo publikai – kaip ir pranešėjams, – netaikome kriterijų dėl akademinio įdirbio ar mokslinių laipsnių. Svarbi tik pilietinė pozicija arba noras ją įgyti. Priminsiu, jog ir pats Th. Mannas nebuvo baigęs aukštojo mokslo, tačiau tapo viena ryškiausių praėjusio amžiaus intelektualiosios kultūros figūrų“, -– pranešime spaudai cituojamas Antanas Gailius, renginio iniciatorius, Th. Manno kultūros centro kuratoriumo narys, poetas ir vertėjas.
Teigiama, kad pagrindinis Nidos forumo tikslas – puoselėti įvairių Europos šalių intelektualų bendravimą ir didinti Lietuvos piliečių domėjimąsi tarptautine politika.
A. Gailius pastebi, kad gausiame viešosios informacijos sraute nuodugnią analizę išstumia kasdienės temos, tad skirti vietos ir laiko pokalbiams apie tai, kas išeina už buitinių aktualijų ribų, tampa vis svarbiau. Ir, ne ką mažiau reikšminga, išvengiant oficialių formalumų, bet kuriant draugišką ir demokratišką, atsiskleisti skatinančią atmosferą.
Pranešėjų sąraše – nemažai iškilių Europos vardų. Sienas ir jų reikšmę nagrinės prof. Anthony Glees, Bukingemo universiteto saugumo ir žvalgybos studijų centro vadovas, daug metų paskyręs Rytų Vokietijos slaptosios policijos „Stasi“ veiklos Didžiojoje Britanijoje tyrimams.
Kalbėtis apie Europos istoriją vargiai įmanoma negvildenant krikščionybės istorijos – šiai sričiai atstovaus monsinjoras dr. Florian Schuller, buvęs ilgametis Bavarijos Katalikų akademijos direktorius (Vokietija). Į renginį atvyks ir dr. Claudia Sinnig (Vokietija), lietuvių literatūros vertėja, bei lenkų rašytojas ir nenuilstantis keliautojas po Vidurio Europą Nikodemas Szczygłowski – beje, abu puikiai kalba lietuviškai. Lietuvai atstovaus filosofas, diplomatas, Vilniaus universiteto profesorius Vytautas Ališauskas, poetas ir dramaturgas Gintaras Grajauskas, filosofas Paulius Gritėnas.
Pirmasis forumas įvyko pernai rugsėjį ir paskatino tęsti naująją tradiciją.
Parašykite komentarą