P0

Politika

Artūras Razbadauskas pažeidė tarnybinę etiką

Atvira Klaipėda

Artūras Maslak, „Atviros Klaipėdos” praktikantas
2019-09-10


Uostamiesčio tarybos narys ir Klaipėdos universiteto rektorius Artūras Razbadauskas pažeidė tarnybinę etiką, nedeklaruodamas savo darbovietės, antradienį konstatavo Klaipėdos miesto savivaldybės tarybos Etikos komisija.

Artūras Razbadauskas.

Tyrimas dėl A. Razbadausko pradėtas gavus anoniminį pranešimą dėl galimo pažeidimo. Jame nurodyta, kad A. Razbadauskas laiku nedeklaravo, jog laikinai ėjo Klaipėdos universiteto rektoriaus pareigas ir kad buvo išrinktas Klaipėdos universiteto rektoriumi. Be to, politikas balsavo su universitetu susijusiais klausimais, kas sukėlė abejonių dėl jo privačių ir viešųjų interesų painiojimo.

Vyriausiojo tarnybinės etikos komisija šį klausimą pavedė svarstyti Klaipėdos savivaldybės tarybos Etikos komisijai. Pastaroji nusprendė, kad A. Razbadauskas pažeidė tarnybinę etiką, tik eidamas laikinojo rektoriaus pareigas, nes oficialiai išrinktas rektoriumi spėjo tai deklaruoti. Už tai balsavo 6 komisijos nariai, susilaikė tik Rita Borta.

Komisija taip pat svarstė, ar A. Razbadauskas, būdamas Klaipėdos universiteto rektoriumi ir balsuodamas su šia įstaiga susijusiais klausimais, nesupainiojo viešųjų ir privačių interesų.

Abejonės buvo kilusios dėl A. Razbadauskas balsavimo miesto Taryboje, kurios nariai pritarė Klaipėdos universiteto veiklos optimizavimo priemonių metų projektui ir šios švietimo įstaigos sutikimui priimti valstybės turtą ir jį perduoti, valdyti, naudoti ir disponuoti patikėjimo teise.

Komisijos pirmininkas Edmundas Kvederis supažindino su teisininkų rekomendacija, kurioje rašoma, jog privatus interesas turi būti aiškus ir konkretus, kad būtų fiksuojamas pažeidimas.

Komisijos nariai rekomendavo A. Razbadauskui ateityje susilaikyti nuo panašių balsavimų.


  2019-09-10

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Redakcijos adresas:
  Bangų g. 5A (3 aukštas)
  Klaipėda, LT-91250
  Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt