P0

Kultūra

Trisdešimt šokėjų kurs „judančią architektūrą“

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2019-09-10


Trečiadienį, rugsėjo 11 d., 18.30 val. Šiauriniame rage vyks prancūzų choreografės Mathilde Monfreux šokio performanso premjera, kurioje, pasitelkus specialų tamprų audinį ir trisdešimt šokėjų, skleisis neįprastas judančius pastatus ar skulptūras primenantis reginys.

Premjerą pristato Šeiko šokio teatras ir Kano miesto nacionalinis choreografijos centras Normandijoje. Šis spektaklis – Lietuvos – Prancūzijos kūrybinės šiuolaikinio šokio programos „KlaipėDanse“ dalis.

Kemel photography

Performansas „Po miesto oda“ tyrinėja nuolatinio kismo temą: mainosi ekosistema, tarp šalių, žemynų migruoja žmonės, nuolat keičiasi mūsų norai, nuomonė. Gali atrodyti, kad neturime jokio pagrindo. Tad kaip kurti tvarumą nestabiliomis aplinkybėmis? M. Monfreux kviečia tyrinėti šią temą vizualiai.

„Performanse žaidžiu su idėja, kaip buriasi bendruomenė. Būdami grupės (šeimos, darbovietės, valstybės ir t. t.) dalimi esame vieni nuo kitų priklausomi. Kiekvieno elemento veiksmas atsiliepia sistemai. Spektaklyje ši dinamika tampa regima – platūs kūno spalvos audiniai, judinami trisdešimties šokėjų, kuria įspūdingas architektūrą primenančias formas. Vesdama paralelę tarp miesto, kaip statinių komplekso ir jame gyvenančių žmonių, kūrinį pavadinau „Po miesto oda“, – pranešime spaudai cituojama M. Monfreux.

Neatsitiktinai atlikėjai – skirtingų uostamiesčio grupių nariai: profesionalūs šokėjai, šokio studentai ir miestiečiai. Būsimi dalyviai galėjo registruotis į grupes šokėjams ir šokio patirties neturintiems (miestiečiams) ir dalyvauti nemokamai. Beveik dvi savaites atvirose kūrybinėse šokio dirbtuvėse virė kūrybinis darbas ir vyko pasiruošimas performansui.

INFORMACIJA

Miesto bendruomenei ir šokėjams skirtos dirbtuvės – jau šeštos per visą Lietuvos ir Prancūzijos šiuolaikinio šokio meninio, edukacinio ir universitetinio bendradarbiavimo programos „KlaipėDanse” gyvavimą. Nuo 2017 metų projekto pradžios dėstė penki Prancūzijos ir Lietuvos šiuolaikinio šokio šokėjai ir choreografai, sukurti du koprodukciniai Šeiko šokio teatro ir Kano miesto nacionalinio choreografijos centro Normandijoje šokio spektakliai: chor. Alban Richard „Shake that Devil!“ (2017 m.) ir chor. A. Richard „Pareiškiu – Brandir“ (2018 m.). Performansas „Po miesto oda“ yra trečiasis lietuvių – prancūzų projekto bendras darbas.

Kultūros straipsnių vidus

Projekto veiklos pažymi glaudų jo partnerių Prancūzijos ambasados, Prancūzų instituto Lietuvoje ir Klaipėdos miesto savivaldybės bei Klaipėdos universiteto bendradarbiavimą. 


2019-09-10

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Parama

Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

Paremti
Atviri dokumentai

VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

Su dokumentais galite susipažinti čia
Informacija

Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

Redakcijos adresas:
Tiltų g. 16 (4 aukštas)
Klaipėda, LT-91246
Tel. + 370 650 77550
el. paštas: info@atviraklaipeda.lt