P0

Uostas ir jūra

Išdujinta 1,4 karto daugiau dujų, nei jų suvartojama visoje šalyje

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2019-09-11


„Klaipėdos nafta” (KN) skelbia, jog jos valdomame suskystintųjų gamtinių dujų (SGD) terminale 2019 metai Klaipėdoje pasižymi itin dideliu efektyvumu – per aštuonis šių metų mėnesius iš viso išdujinta ir perkrauta 10,2 TWh arba 70 proc. daugiau dujų, nei per tą patį laikotarpį pernai. Rugpjūčio mėnesį SGD terminale išdujinimo apimtis gerokai viršijo metų pradžioje bendrovės iškeltus lūkesčius.

Vien rugpjūtį buvo išdujinta 1,5 TWh SGD – net 136 proc. daugiau nei rugpjūtį prieš metus. Šis kiekis sudaro 1,4 karto daugiau dujų, nei iš viso suvartojama Lietuvoje. Aštuntąjį šių metų mėnesį SGD terminale priimtas 1 didysis ir 5 mažieji dujovežiai. Didžioji dalis SGD – 88 proc. – buvo atgabenta iš Norvegijoje esančios dujų skystinimo gamyklos.

Martyno Vainoriaus nuotr.

„Ne tik įspūdinga veiklos apimtis, bet ir paskutinę rugpjūčio dieną Klaipėdoje įvykusi 100-oji laivas-laivas pobūdžio SGD krovos operacija įrodo, jog Lietuvos pasirinktas trečiųjų šalių prieiga pagrįstas SGD terminalo veiklos modelis yra pasiteisinęs. Per beveik penkis terminalo veiklos metus KN pavyko išplėsti SGD terminalo veiklas – teikiamos ne tik SGD importo ir išdujinimo paslaugos, tačiau ir SGD reeksporto paslaugos, dujos krautos ir į 2017 m. pabaigoje atidarytą SGD paskirstymo stotį. Jos dėka teikiame platų spektrą mažos apimties SGD paskirstymo paslaugų, pigesnėmis per SGD terminalą importuotomis dujomis aprūpiname ir Klaipėdos naftos terminalą. Svarbu, kad diversifikuojant veiklą ir pritraukiant naujus terminalo naudotojus iš kaimyninių šalių ne tik atveriama galimybė Baltijos šalių dujų vartotojams optimaliai išnaudoti pigesnių dujų periodą, bet ir optimizuojami  SGD terminalo veiklos kaštai – taip sukuriama galimybė mūsų šalies dujų vartotojams už terminalo išlaikymą mokėti mažiau“, – pranešime cituojamas KN Klaipėdos SGD tarnybos direktorius Arūnas Molis.

Dar liepos mėnesį SGD terminalo naudotojai buvo rezervavę terminalo pajėgumus iki šių dujų metų pabaigos rugsėjo 30 d. Planuojama, kad Klaipėdos SGD terminale panaši veiklos apimtis bus išlaikoma ir artimiausiais mėnesiais, kadangi terminalo naudotojai aktyviai užsakinėja terminalo pajėgumus žiemos laikotarpiui.

Rugsėjo mėnesį Klaipėdos SGD terminale planuojama priimti 6 dujovežius – 3 mažuosius krovinius bei antra tiek didžiųjų (konvencinių) krovinių. Tarp jų – rugsėjo viduryje pirmą kartą į Klaipėdą atvyksiantis SGD dujovežis „Stena Clear Sky“.

Klaipėdos SGD terminale teikiamomis išdujinimo paslaugomis naudojasi UAB „Lietuvos energijos tiekimas“ (nuo rugsėjo 9 d. – UAB „Ignitis“), AB „Achema“, UAB „Imlitex“, o rugsėjo pabaigoje Klaipėdą pasieks pirmasis „Eesti Energia“ krovinys.

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                              Parengta pagal „Klaipėdos naftos” pranešimą 


  2019-09-11

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt