P0

Sveikata

Kretingos rajono savivaldybė rems gydytojų rezidentų studijas (1)

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2019-09-11


Kretingos rajono savivaldybės administracija ir Kretingos ligoninė pasirašė trišales sutartis su dviem medicinos studijų rezidentais. Būsimi gydytojai – akušerė-ginekologė ir urologas – baigę studijas prisijungs prie Kretingos ligoninės medikų kolektyvo.

Kretingos ligoninėje šiandien dirba beveik 300 darbuotojų,

Savivaldybė vienam rezidentui apmokės ketverių metų, kitam – penkerių metų trukmės studijas, bet ne daugiau kaip 6 tūkst. eurų per metus. Savo ruožtu būsimi gydytojai įsipareigojo po studijų baigimo mažiausiai penkerius metus dirbti Kretingos ligoninėje.

Pasak Kretingos rajono savivaldybės mero Antano Kalniaus, remti būsimų gydytojų – akušerės- ginekologės ir urologo – studijas nuspręsta neatsitiktinai. Mat prognozuojama, kad artimiausiais metais Kretingos ligoninė susidurs su akušerių-ginekologų ir urologų, o taip pat ir su radiologų bei chirurgų trūkumu.

„Dar vieno specialisto – radiologo – rezidentūros studijas savo lėšomis padengs pati Kretingos ligoninė. Kartu ligoninė ieško ir studijų rėmimo programa susidomėsiančio būsimo chirurgo“, – pranešime spaudai cituojamas A. Kalnius.

Kretingos rajono sveikatos priežiūros specialistų studijų rėmimo programa, skirta pritraukti jaunus specialistus baigus studijas atvykti dirbti į Kretingos rajono sveikatos priežiūros įstaigas, įgyvendinama nuo 2013-ųjų.

Per šiuos metus ja buvo suteikta galimybė pasinaudoti trims jauniems medicinos specialistams, du iš jų – kardiologė ir chirurgas– šiais metais nusprendė nutraukti trišalę sutartį ir nebedirbti Kretingos ligoninėje. Pagal sutartinius įsipareigojimus jie turi grąžinti į Savivaldybės biudžetą visą suteiktą finansavimą su 30 proc. bauda. Dar viena gydytoja – akušerė-ginekologė – ligoninėje sėkmingai dirba iki šiol.

Kretingos ligoninėje, pagrindinėje rajono gydymo įstaigoje, šiandien dirba beveik 300 darbuotojų, o gyventojams kasdien teikiamos vidaus ligų, neurologijos, palaikomojo gydymo ir slaugos, paliatyviosios pagalbos, chirurgijos, ortopedijos ir traumatologijos, ginekologijos, akušerijos, vaikų ligų, reanimacijos, intensyvios terapijos ir kitos paslaugos.


2019-09-11

Vienas komentaras apie “Kretingos rajono savivaldybė rems gydytojų rezidentų studijas”

  1. Manau gera paskata tiek busimiems gydytojams, tiek garantas miestui, kad specialistu netruks. Tikrai verta investuoti, o busimam gydytojui labai gerai apsvarstyti savo ateities planus ir perspektyvas. Kaip bebutu, tikrai didele dalis geru specialistu dirba privaciose klinikose. Tarkime kraujagysliu chirurga radau Siauliuose https://www.sbklinika.lt/paslaugos/specialistu-konsultacijos/kraujagysliu-chirurgai/ nes patekti pas valstybinese istaigose dirbancius uztrunka ne maziau nei pusmeti

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Parama

Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

Paremti
Atviri dokumentai

VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

Su dokumentais galite susipažinti čia
Informacija

Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

Redakcijos adresas:
Bangų g. 5A (3 aukštas)
Klaipėda, LT-91250
Tel. + 370 650 77550
el. paštas: info@atviraklaipeda.lt