P0

Miestas

Nustatyti trūkumai nesutrukdė direktorei iš pareigų pasitraukti tyliai (7)

Palmira Martinkienė

Palmira Mart
2019-09-11


„Įdarbintų darbuotojų skaičius viršijo nustatytą pareigybių skaičių, nebuvo tinkamai pasiruošta buhalterinės apskaitos tvarkymui pagal naujus apskaitos standartus, kai kurios prekės įsigytos be viešųjų pirkimų procedūrų, nenustatyta tinkama darbo apmokėjimo tvarka, atostogos įstaigos vadovei suteiktos pažeidžiant įstatymo nuostatas”, – po atlikto audito VšĮ „Klaipėdos butai“ nustatytus trūkumus vardijo Klaipėdos savivaldybės kontrolierė Daiva Čeporiūtė, kartu su kolegėmis pakviesta patikrinimo rezultatus pristatyti miesto tarybos Kontrolės komiteto nariams.

2019 metais Klaipėdos savivaldybės administracijai nuosavybės teise priklausė 1535 gyvenamosios patalpos. Iš jų – 507 socialiniai būstai ir 1028 – savivaldybės būstai. 123 patalpos buvo tuščios, t.y. remontuotinos, dar neapgyvendintos arba pateiktos nurašymui.

Kontrolierė atkreipė komiteto narių dėmesį į tai, jog praktiškai visus savivaldybės būstus remontuoja viena ir ta pati įmonė, o tai esą kelia pagrįstų abejonių ne tik dėl neužtikrinamos konkurencijos, bet ir dėl to, ar racionaliai naudojamos įmonės lėšos. Kartu kontrolierės teigė nenustačiusios įmonei padarytos kokios nors materialinės žalos.

Visgi nepaisant šių bei kitų aptiktų trūkumų buvusi „Klaipėdos butų“ direktorė, 71 metų Polė Maskeliūnienė iš pareigų tuoj po atlikto patikrinimo pasitraukė be jokių nuobaudų. Į komiteto nario Sauliaus Budino klausimą, ar jai dar buvo išmokėta ir išeitinė kompensacija, niekas atsakyti negalėjo, to nežinojo ir mero pavaduotojas Arūnas Barbšys.

Savo ruožtu jis pasiūlė ateity formuoti tokią praktiką, kad aptikus pažeidimus, savivaldybės įmonės vadovo atžvilgiu nedelsiant būtų atliekamas tarnybinis patikrinimas ir tik po jo sprendžiamas klausimas dėl jo atleidimo iš pareigų.

Iš kontrolierių įmonei pateiktų rekomendacijų dvi buvo įgyvendintos nedelsiant, kitas dvi žadama įgyvendinti artimiausiu metu.

Patikrinimo metu kontrolierės aptiko ir nemažai apleistų, negyvenamų savivaldybei priklausančių būstų miesto centre bei Melnragėje.

Padiskutuota, jog jų remontuoti greičiausiai jau neapsimokės, logiškiau būtų parduoti.

INFORMACIJA

2019 metais Klaipėdos savivaldybės administracijai nuosavybės teise priklausė 1535 gyvenamosios patalpos. Iš jų – 507 socialiniai būstai ir 1028 – savivaldybės būstai. 123 patalpos buvo tuščios, t.y. remontuotinos, dar neapgyvendintos arba pateiktos nurašymui. 


2019-09-11

7 komentarai “Nustatyti trūkumai nesutrukdė direktorei iš pareigų pasitraukti tyliai”

  1. Atkreipkite dėmesio į Liesytė, 5metus kaip dalina pinigus neįgaliems . Tik saviems…🤔

  2. Tuoj Klaipėda pradės smirdėt ne tik nuo tvaiko, tačiau ir nuo nešvarių sandorių…

  3. Labai nemaloni vadovė ,nenorėčiau pas ją dirbti,kolektyve tvyro blogas KVAPAS matyt nuo žuvies galvos ir ką ten veikia 8 žmonės?r

  4. Na ką labai panašu į viešinimo sandorius – vienas Liubinavičius laimi ?

    • Klaipėdoje kur nedurk ten š ir visi tarpusavy susiję… Dengia vieni kitus, čia reikia nuodugnaus patikrinimo iš Vilniaus

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Parama

Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

Paremti
Atviri dokumentai

VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

Su dokumentais galite susipažinti čia
Informacija

Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

Redakcijos adresas:
Tiltų g. 16 (4 aukštas)
Klaipėda, LT-91246
Tel. + 370 650 77550
el. paštas: info@atviraklaipeda.lt