P0

Veidai

Pareigūnė Gerda šokius iškeitė į policininkės uniformą

Atvira Klaipėda

Andromeda Grauslienė, Klaipėdos AVPK Komunikacijos poskyrio vedėja
2019-09-12


Tapti profesionalia šokėja ar vilktis policijos pareigūnės uniformą ir tramdyti kartais ir labai agresyvius asmenis – būtent tarp šių dviejų profesijų, baigusi vidurinę mokyklą, rinkosi Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato (AVPK) Patrulių rinktinės Mobilaus būrio pareigūnė Gerda Razmaitė.

Gerda, būdama vienintelė mergina į specialias užduotis siunčiamame ginkluotame Mobiliajame būryje, sako niekada nereikalavusi sau, kaip moteriai, išskirtinių sąlygų – priešingai, jai patinka dirbti vyrų kolektyve, nėra jokios įtampos, kolegos visada palaiko.

„Kolegos tikrai neprašo pastovėti šone, kol jie išsprendžia susidariusias darbines situacijas, – juokiasi ji. – Visi dirbame lygiai, vienas kitą palaikome, esame komanda, sportuojame kartu. Ir pati labai pasitikiu savo jėgomis, jei reiktų – susitvarkyčiau ir viena. Man patinka kontrolė, patinka nestandartinės situacijos. Jau penkerius metus dirbu Mobiliajame būryje, situacijų būna įvairių, bet kabinetiniam darbui dar nesu pasiruošusi“.

Paklausta. kas jos darbe sunkiausia, Gerda šypsosi.

„Žinot, mūsų darbas tikrai nėra labai sunkus. Yra ir rutinos darbe – būna, važiuoji į iškvietimą ir jau žinai, kas ir kaip bus. Žmonių, žinoma, visokių pasitaiko, bet svarbu mėgti tai, ką darai. Turbūt sunkiausia, kai darbe tenka susidurti su socialiai neatsakingų šeimų apleistais vaikais ir vežti juos į specialias įstaigas. Kartą iš neblaivios mamos teko paimti 6 mėnesių mergytę, skaudančia širdimi vaikutį sūpavau, kol vežėme specialistams. O šiaip pripranti prie visko. Kartais pažeidėjai vyrai žiūri kaip į merginą, ne kaip į policininkę, bando kviesti kavos, bet paprastai paaiškinu, kad dirbu savo darbą ir tiek“, – pasakoja ji.

Apie šokius pareigūnė sako jau nebegalvojanti.

„Ankščiau dar norėjau atnaujinti įgūdžius, tikrai gerai ir daug šokau, bet dabar jau choreografijoje nebematau perspektyvų, nebent dėl savęs dar šokčiau. O štai policijos pareigūno darbe perspektyvų tikrai yra, ir šeima labai palaiko, ypač tėtis, nors mūsų šeimoje nė vieno pareigūno nebuvo“, – šypsosi Gerda.

 


  2019-09-12

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Redakcijos adresas:
  Bangų g. 5A (3 aukštas)
  Klaipėda, LT-91250
  Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt