P0

Miestas, Svarbu

Botanikos sode – unikalus projektas (2)

Atvira Klaipėda

Artūras Maslak, „Atviros Kaipėdos" praktikantas
2019-09-13


Klaipėdos universiteto botanikos sode bus vykdomas projektas, kurio idėja – gydymas augalais, pasitelkiant jų natūralius kvapus, garsus ir spalvas nusiraminimui, kūrybiškumui ar net nuotaikai gerinti.

Kitų metų rugpjūtį planuojama atidaryti gydomųjų augalų taką, jį sudarysiantys augalai jau sodinami. Planuojama, kad šią natūralią terapiją bus galima išbandyti nuo pavasario iki pat vėlyvo rudens, o ateityje tikimasi tokį taką sukurti ir uždarose patalpose.

„Gyvybės medžio” projekto rengėjai tikisi, kad toks informacijos pateikimas bus patrauklesnis jaunimui nei įprastinis, supažindins lankytojus su vaistinių augalų savybėmis. Mato Mačiulskio nuotr.

Anot projekto vadovės Jevgenijos Rutės, pasaulio botanikos soduose yra panašių terapijos vietų, tačiau ši bus unikali tuo, kad skirtingose zonose apjungs tris pojūčius – kvapą, vaizdą bei garso.

Spalvų zonoje lankytojų lauks skirtingų spalvų augalai, suskirstyti pagal spalvų veikimą: violetinės spalvos erdvė skirta atsipalaidavimui, protinę veiklą stimuliuos geltonos spalvos erdvė ir kt.

Kvapų zonoje bus galima pasikelti nuotaiką, uostant saldžiai kvepiančius augalus, stimuliuoti organizmą prieskoniniais kvapais, tokiais, kaip čiobrelio ar rozmarino, ar pasirinkti kitą psichoemocinę sritį veikiantį kvapą.

Trečioji zona bus suskirstyta pagal gamtos garsų kategorijas. Vienoje – vėjo ošimas, vandens tekėjimas ir kiti ne biologinės kilmės garsai, antroje – paukščių ir žvėrių garsai, kuriuos pritrauktų zonoje pasodinti augalai, turintys uogas, trečiojoje –pirmykščiai žmonių sukeliami garsai.

„Gyvybės medžio” projekto rengėjai tikisi, kad toks informacijos pateikimas bus patrauklesnis jaunimui nei įprastinis, supažindins lankytojus su vaistinių augalų savybėmis.

„Anksčiau, kai viskas buvo lysvėse, vaikščioti įdomu buvo tik specialistams. „Gyvybės medžio“ iniciatyva turėtų būti įdomi visiems žmonėms. Lankytojų skaičius botanikos sode auga kasmet ir kas kartą apsilankę žmonės nori matyti bei atrasti kažką naujo, dėl to botanikos sodai turi keistis ir mes džiaugiamės galėdami realizuoti šį projektą“, – teigė botanikos sodo vadovė Asta Klimienė.

Anot jos, iki šiol čia buvo tiesiog vaistinių augalų kolekcija, o dabar, vadovaujantis idėjos autorės, Klaipėdos universiteto absolventės, Viktorijos Gričėnaitės koncepcija, prieskoniniai augalai virs didesniu, psichoemocinės terapijos ar pažinimo sodu.


  2019-09-13

  2 komentarai “Botanikos sode – unikalus projektas”

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Redakcijos adresas:
  Bangų g. 5A (3 aukštas)
  Klaipėda, LT-91250
  Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt