P0

Regionas

Neringa nebesusitvarko su automobilių srautais

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2019-09-13


Apžvelgiant praėjusį vasaros sezoną konstatuota, kad didžiausia problema Neringoje buvo automobilių statymas. Šią problemą įtakojo tai, jog į kurortą vasaros sezono metu kasmet atvyksta vis daugiau mechaninių transporto priemonių.

Neringos savivaldybė praneša, jog šiai problemai spręsti buvo surengtas kurorte veikiančių įstaigų ir institucijų pasitarimas. Jame savo pastebėjimais taip pat dalinosi Kuršių nerijos nacionalinio parko (KNNP) direkcijos, Neringos policijos komisariato, ugniagesių, pasieniečių, „Smiltynės perkėlos“ ir kitų įstaigų atstovai.

Pasitarimo metu vieningai sutarta, kad šią vasarą buvo stebimas kurorto lankytojų gausėjimas, o dažniausios problemos –  automobilių statymo taisyklių pažeidimai, atsiradę dėl didėjančio transporto priemonių srauto.

Didėjančius transporto priemonių srautus fiksavo ir „Smiltynės perkėla“ – šiais metais perkelta 4 procentais daugiau automobilių, nei praėjusiais. Palmiros Mart nuotr.

Didžiausias automobilių srautų didėjimas vietinės rinkliavos už įvažiavimo į Neringą sistemoje fiksuojamas nuo gegužės 1-osios iki rugpjūčio 31-osios. Šiuo laikotarpiu į Neringą įvažiavo beveik 17 tūkst. už įvažiavimą rinkliavą mokančių transporto priemonių daugiau, nei praėjusiais.

Pastebi ir „Smiltynės perkėla“

„Automobilių srautai didėjo pastaruosius kelerius metus, nepaisant gausėjančių alternatyvaus atvykimo būdų, pavyzdžiui, šią vasarą reguliariais vandens maršrutais  į Neringą laivai plukdė net penkiomis kryptimis. Paslaugas jau trečius metus siūlė ir „Pajūrio ekspreso“ traukiniai“, – susitikime kalbėjo Neringos savivaldybės meras Darius Jasaitis.

Didėjančius transporto priemonių srautus fiksavo ir „Smiltynės perkėla“ – šiais metais perkelta 4 procentais daugiau automobilių, nei praėjusiais.

Anot Neringos savivaldybės mero D. Jasaičio, jei mechaninių transporto priemonių srautai ir ateityje didės, automobilių statymo problema taps sunkiai išsprendžiama, nes visoje Kuršių nerijoje yra ribotos galimybės didinti automobilių stovėjimo aikštelių skaičių.

Labiausiai nuo automobilių kenčia Nida. Šioje gyvenvietėje iš viso yra 538 vietos automobiliams statyti, į šį skaičių patenka ir daugiabučių namų kiemai. Didžiausia automobilių aikštelė Nidoje šiuo metu gali talpinti 145 automobilius. Ateityje ją ketinama plėsti, įrengiant kelių lygių automobilių statymo zoną, tačiau tai esamos problemos neišspręs.

Neringos savivaldybė šiais metais gavo 801 pranešimą dėl automobilių parkavimo, pažeidžiant Neringos savivaldybės tarybos sprendimu patvirtintą rinkliavą už stovėjimą mokamose aikštelėse ir Nidos gyvenvietės kiemuose, tvarką. Dėl to pradėtos administracinio nusižengimo bylos. Praėjusiais metais tokių pranešimų gauta 360.

Apie tai, kad šiais metais buvo daugiau problemų, įtakotų didėjančių automobilių srautų, patvirtina ir Neringos policijos komisariato atstovai. Šiais metais pažeidusiems nustatytas automobilių statymo tvarkas surašyti 362 protokolai, kai praėjusiais – 157.

Daugėjo ir parko lankymo taisyklių pažeidimų 
Su eismo organizavimo ir automobilių statymo problemomis praėjusią vasarą susidurta ir krašto kelyje Smiltynė-Nida, ties Naglių gamtinio rezervato pažintiniu taku. Palmiros Mart nuotr.

Su eismo organizavimo ir automobilių statymo problemomis praėjusią vasarą susidurta ir krašto kelyje Smiltynė-Nida, ties Naglių gamtinio rezervato pažintiniu taku. Kurorto lankytojai šioje vietoje nevengė pažeisti ne tik Kelių eismo taisyklių, bet ir KNNP lankymo, automobilius statydami ne ant kietosios kelio dangos.

Gausėjant lankytojų srautams, daugėjo ir kitų KNNP lankymo taisyklių pažeidimų, pavyzdžiui, gausėjo žmonių, stačiusių kemperius ir palapines tam neskirtose vietose. Daug pažeidimų fiksuota Parnidžio gamtovaizdžio draustinyje.

Spendžiant automobilių statymo problemą, Neringos savivaldybės administracija siūlo didesnį dėmesį skirti Neringos darnaus judumo plano sprendinių įgyvendinimui, dar kartą kreiptis į neeksploatuojamų automobilių stovėjimo aikštelių savininkus dėl veiklos  atnaujinimo ir teritorijos naudojimo pagal paskirtį bei svarstyti kitas priemones.

Siekiant užkirsti kelią daromiems teisės pažeidimams aplinkosaugos srityje, nuspręsta kreiptis į Aplinkos ministeriją dėl papildomų Aplinkos apsaugos departamento darbuotojų komandiravimo į Neringą liepos-rugpjūčio mėnesiais. Pasitarimo dalyvių nuomone, didesnis dėmesys turi būti skiriamas Kuršių nerijos nacionalinio parko lankymo taisyklių viešinimui.


  2019-09-13

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3F, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt