P0

Kultūra

Pristatys albumą „Adolfas Ramanauskas Vanagas fotografijose“

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2019-09-14


Rugsėjo 16-ąją, 17 val., Klaipėdos apskrities viešosios I. Simonaitytės bibliotekos konferencijų salėje vyks knygos-albumo „Adolfas Ramanauskas Vanagas fotografijose“, kurią sudarė Auksutė Ramanauskaitė-Skokauskienė, pristatymas.

A. Ramanauskaitė-Skokauskienė yra išleidusi aštuonias knygas laisvės kovų tematika, organizavusi ir vykdžiusi projektą jaunimui „Laisvės kovų atmintis ateities kartoms“. Ji taip pat organizavo žygius visose 8-ose buvusiose partizanų apygardose „Laisvės kovų takais su partizanų vado dukra Aukse“, paskelbė daugybę straipsnių, skaitė paskaitas laisvės kovų tematika ne tik Lietuvoje, bet ir JAV, Kanadoje, Gruzijoje, Lenkijoje, Italijoje. Jos pastangomis yra atstatytas buvęs jos tėvo A. Ramanausko-Vanago bunkeris Dzūkijoje, pastatyti atminimo ženklai istorinėse laisvės kovų vietose.

Išsami Lietuvos valstybės vadovo, kovojusio su sovietine okupacija, Lietuvos Laisvės Kovos Sąjūdžio 1949 m. Vasario 16-osios Deklaracijos signataro, šio sąjūdžio Gynybos pajėgų vado,Adolfo Ramanausko-Vanago biografija knygoje pateikiama ne tik rašytiniais faktais, bet ir unikaliomis nuotraukomis. Autentiškos istorinės nuotraukos yra šio albumo pagrindas. Jose –  Adolfo Ramanausko-Vanago vaikystė, mokslo metai gimnazijoje, studijų laikas Klaipėdos pedagoginiame institute, laisvalaikio akimirkos su Klaipėdos pedagoginio instituto bendramoksliais, laikmetis Kauno Karo mokykloje, pedagoginio darbo laikas, partizaninio karo, laisvės kovų metai.

Albumą užbaigia nuotraukų dalis „Paskutinė kelionė“. Tai tūkstančių Lietuvos žmonių, aukščiausių Lietuvos valstybės vadovų, bažnyčios hierarchų, 30-ies užsienio valstybių diplomatų pagarbos, atsisveikinimo akimirkos.

Prieš knygos pristatymą bus rodoma režisierės Danguolės Bunikienės kino juosta „Nužudytas, bet nenugalėtas“ (trukmė 20 – minučių).


Kultūros straipsnių vidus

2019-09-14

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Parama

Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

Paremti
Atviri dokumentai

VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

Su dokumentais galite susipažinti čia
Informacija

Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

Redakcijos adresas:
Tiltų g. 16 (4 aukštas)
Klaipėda, LT-91246
Tel. + 370 650 77550
el. paštas: info@atviraklaipeda.lt