P0

Sveikata

Gydytoja neigia mitus apie micelinį vandenį, aliejų ir spiritą

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2019-09-16


„Daugelis žmonių, neturėdami tikslios informacijos arba įtikėdami reklaminiais gamintojų šūkiais, neteisingai prižiūri savo veido odą“, – sako „Clinicus Klaipėda“ gydytoja dermatologė Agnė Bagdonė.

Pranešime spaudai ji dalinasi informacija apie populiarius mitus, susijusius su miceliniu vandeniu, aliejumi ir spiritu.

„Nėra vieno recepto, kokias priemones veido odai verta rinktis. Kiekvienu atveju geriausia pasitikėti gydytojo rekomendacijomis, o ne reklamomis“,-  sako gydytoja Agnė Bagdonė.
Ar tikrai micelinio vandens nereikia nuplauti?

Verčiant iš lotynų kalbos, micelės – vandenį pritraukiančių hidrofilinių ir jį atstumiančių ir pritraukiančių riebalus hidrofobinių dalelių junginys. Jos sėkmingai pašalina makiažą, kitus veido odos nešvarumus ir riebalų perteklių. Tačiau micelinio vandens likučiai ant odos, anot gydytojos, gali išprovokuoti bėrimus, raudonį ir odos uždegiminius procesus, todėl po šios kosmetinės priemonės naudojimo veido odą būtina nuplauti paprastu vandeniu.

„Sakoma, kad micelinis vanduo buvo specialiai sukurtas modeliams, kad būtų galima greitai pašalinti makiažą. Ši priemonė gali būti vadinama veido pienelio, veido toniko ar makiažo valymo servetėlių alternatyva, bet ji tinkama naudoti tik kelionėse, o ne kasdienei veido priežiūrai. Ypač, jeigu jūsų veido oda yra brandi, jautri, suplonėjęs paviršinis odos sluoksnis“,-  pabrėžia dermatologė.

Ar aliejai geriausiai maitina odą?

Įvairių aliejų naudojimas kosmetologijoje ir odos priežiūrai namų sąlygomis išgyvena populiarumo piką. Plačiai reklamuojami ir muilai, kurių sudėtyje – taip pat įvairūs aliejai. Tokio pobūdžio „prausiklius“ moterys dažnai bando pasigaminti ir pačios.

Tačiau A. Bagdonė perspėja: „Nepamirškime apie saiką: jeigu eteriniai ar augaliniai aliejai patenka ant odos retsykiais – nieko baisaus, tačiau reguliarus, kasdienis naudojimas užkiša riebalines liaukas. Tuomet ant veido odos atsiranda pūlingi bėrimai. Be to, aliejai odą padengia nematoma plėvele, ji netenka drėgmės, lėtėja kiti apykaitos procesai. Kosmetinės priemonės aliejų pagrindu visiškai netinka riebiai, linkusiai į spuoguotumą, seborėją ir komedonų susidarymą odai. Ne kartą teko konsultuoti moteris, kurios antakių plaukelių augimą skatina įtrindamos juos aliejais. Galop plaukelių liaukose susidaro pūlinukai. Jeigu norite naudoti aliejus – darykite tai saikingai.“

Apie spirito poveikį

Spiritas, be abejo, džiovina odą. Tačiau be šio komponento kosmetinių priemonių gamybą sunku būtų įsivaizduoti. Dažniausiai ant pakuotės būna užrašyta „Alcohol“.

Kosmetikos gamyboje spiritiniai tirpalai naudojami kaip skiedikliai, emulgatoriai, bakterijas naikinantys antiseptikai, stabilizatoriai, stabdantys nepageidaujamas odos reakcijas, bakterijų atsiradimui kelią užkertantys stabilizatoriai, kvapo fiksatoriai.

Anot gydytojos, kasdien ir nuolat naudojant kosmetines priemones, kurių sudėtyje yra paprastieji spiritai – metanolis, etanolis, izopropilo ar denatūruotas spiritas, veido odai labiau kenkiama nei padedama: oda džiovinama, kai ląstelės netenka drėgmės dėl natūralaus rūgštinio odos sluoksnio naikinimo. Todėl oda netenka apsauginio barjero ir tampa mažiau atspari įvairiems dirgikliams, alergenams, bakterijoms ir virusams.

„Nėra vieno recepto, kokias priemones verta rinktis. Kiekvienu atveju geriausia pasitikėti gydytojo rekomendacijomis, o ne reklamomis“,-  įsitikinusi A. Bagdonė.


2019-09-16

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Parama

Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

Paremti
Atviri dokumentai

VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

Su dokumentais galite susipažinti čia
Informacija

Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

Redakcijos adresas:
Bangų g. 5A (3 aukštas)
Klaipėda, LT-91250
Tel. + 370 650 77550
el. paštas: info@atviraklaipeda.lt