P0

Verslas

Smulkieji verslininkai atranda virtualų buhalterį

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2019-09-16


Klaipėdos apskrities valstybinė mokesčių inspekcija (KAVMI) informuoja, kad virtualų buhalterį i. APS išbandė ir sėkmingai individualios veiklos pajamas ir išlaidas e. būdu veda jau beveik 5,5 tūkst. šalies gyventojų. Klaipėdos apskrityje tai daro daugiau nei  700 gyventojų. Iš jų 208 yra registravę savo gyvenamąją vietą uostamiestyje.

Pažymima, jog i. APS naudotojų skaičius vien per pastaruosius du mėnesius (liepą – rugpjūtį) išaugo beveik dvigubai.

„Virtualiu buhalteriu i. APS vienodai aktyviai naudojasi tiek individualią veiklą pagal pažymą, tiek įsigiję verslo liudijimą vykdantys gyventojai. Daugiausiai pajamas ir išlaidas e. būdu veda savarankiškai statybų, prekybos srityje dirbantys, kirpyklų ir grožio salonų, transporto priemonių remonto, keleivių vežimo paslaugas teikiantys gyventojai. Šiuo metu daugiausia programos naudotojų Klaipėdos ir Žemaitijos regione – per 2 tūkstančiai. Džiugina ir tai, kad dauguma i. APS besinaudojančių smulkiųjų verslininkų aktyviai naudojasi ir kitomis nemokamomis e. paslaugomis Mano VMI sistemoje, pavyzdžiui, įsigyja verslo liudijimą, užsisako pažymą“,– pranešime spaudai cituojamas Klaipėdos AVMI viršininkas Audrius Morkūnas.

Gyventojams, kurie Pajamų ir išlaidų žurnalą pildo internete, VMI sistemoje, nebereikia pildyti popierinio žurnalo, rūpintis apskaitos dokumentais, jaudintis, jog popieriniai dokumentai laikui bėgant pasimes. Tiesiogiai programoje jie gali išrašyti PVM sąskaitą faktūrą, sąskaitą faktūrą ar prekių (paslaugų) pirkimo—pardavimo kvitą. Išrašytų dokumentų duomenys automatiškai keliauja į pajamų ir išlaidų žurnalą.

„Ypač patogu tai, kad gyventojams, kurie naudoja virtualųjį buhalterį i. APS, VMI jau 2020 metais parengs preliminariąsias pajamų deklaracijas. Jos bus užpildytos pagal i. APS vedamą Pajamų ir išlaidų žurnalą, taip pat trečiųjų šalių VMI pateiktus duomenis“, – sako KAVMI viršininkas.

Apskaitą vesti virtualiu buhalteriu i. APS galima prisijungus prie VMI informacinės sistemos i. MAS per e. bankininkystę ar su VMI priemonėmis. Pradėti vesti apskaitą e. būdu galima bet kurį metų mėnesį, tiesiog programoje reikia suvesti pajamų ir išlaidų sumas už mėnesius, kuriais apskaita buvo vedama ne i. APS.

VMI savarankiškai dirbančius gyventojus, kurie norėtų pradėti pildyti Pajamų ir išlaidų žurnalą e. būdu, tačiau jiems nedrąsu ir reikalinga pagalba žengiant pirmuosius žingsnius, kviečia atvykti į artimiausią aptarnavimo padalinį, kur darbuotojai supažindins su programa ir pamokys, kaip su ja reikia dirbti. Atvykstančių į mokymus prašoma turėti prisijungimus prie e. bankininkystės ar VMI išduotas kliento identifikavimo priemones, taip pat bent vieną 2019 m. laikotarpiu išrašytą sąskaitą faktūrą ar kitą apskaitos dokumentą. VMI specialistų padedami gyventojai iškart, mokymų metu, gali įkelti savo apskaitos duomenis ir išbandyti virtualų buhalterį i. APS.


2019-09-16

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Parama

Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

Paremti
Atviri dokumentai

VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

Su dokumentais galite susipažinti čia
Informacija

Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

Redakcijos adresas:
Bangų g. 5A (3 aukštas)
Klaipėda, LT-91250
Tel. + 370 650 77550
el. paštas: info@atviraklaipeda.lt